Ovšem v elitní kategorii si mistrovské Vítkovice trošku zkomplikovaly cestu k co nejlepšímu výsledku. Mrázkovi svěřenci totiž přišli ve skupině C o druhé místo po porážce s Grasshopper Curych 2:4 a čeká je jakýsi kvalifikační souboj se švýcarským UHC Grünenmatt Sumiswald.

Přímo do osmifinálové fáze turnaje postoupili z českých celků pouze Chodov a Mladá Boleslav. Ze skupiny E, kam přišly i švédský Dalen a švýcarský SV Wiler-Ersigen, postoupí do sobotního čtvrtfinále nejlepší trojice, jen pro poslední celek turnaj skončí.

Zbývající čtveřice českých zástupců bude o naději na čtvrtfinále bojovat v kvalifikaci, z níž se z osmi celků dostanou do sobotních bojů jen dva.

Extraligový vicemistr Chodov v pátek na závěr základní skupiny A vyhrál nad finskou Josbou 8:3 a skončil druhý o bod za Wilerem, který si udržel prvenství díky remíze s Otrokovicemi 1:1.

Mladá Boleslav si zajistila druhou pozici v „béčku" díky vítězství nad pražskou Spartou 4:2. Vítěz skupiny Dalen s českým duem Milan Tomašík a Patrik Suchánek remizoval 2:2 se švýcarským Könizem, který vede kouč Tomáš Trnavský a působí tam i Pavel Machala.

Z výsledků florbalového turnaje Czech Open 2013:

Muži – Elita – skupina AC:

Pixbo Wallenstam IBK (Švéd.) – 1. SC WOOW Vítkovice 2:0 (1:0)
Branky a nahrávky: 6. Malmström (Julkunen), 24. Reichenberg (Adler)

1. SC WOOW Vítkovice – Lekrings (Lot.) 6:4 (4:2)
Branky a nahrávky: 5. Hájek, 16. Koňařík (Hrubý), 18. Jan Šebesta (Heczko), 19. Žák (Petr Jankulár), 29. Žák (Hájek), 36. Hubálek (Hájek) – 10. Abramovs (Rajeckis), 19. Vilders (Jursevskis), 27. Jursevskis (Rajeckis), 30. Jursevskis (Smits).

1. SC WOOW Vítkovice – Grasshopper Club Curych (Švýc.) 2:4 (0:2)
Branky a nahrávky: 33. Žák (Koňařík), 34. Hrubý (Jelínek) – 5. Rüegger (Meier), 12. Scalvinoni (Rüegger), 34. Kaiser (Björk), 39. Rüegger.

Další zápasy: Lekrings – Grasshopper Club Curych 2:1 (2:1), Grasshopper Club Curych – Pixbo Wallenstam IBK 1:3 (0:2). Pixbo Wallenstam IBK – Lekrings 9:1 (1:1).

TABULKA:

1. Pixbo Wallenstam IBK 3 3 0 0 14:2 9
2. 1. SC WOOW Vítkovice 3 1 0 2 9:10 3
3. Grasshopper Club Curych 3 1 0 2 6:7 3
4. Lekrings 3 1 0 2 7:17 3

Ženy – Elita – skupina EFC:

Elite Praha – 1. SC WOOW Vítkovice 1:2 (0:2)
Branky a nahrávky: 29. Müllerová (Stará) – 18. Hana Sládečková (Eva Sládečková), 18. Léblová (Kociánová).

1. SC WOOW Vítkovice – IBF Dalen (Švéd.) 2:1 (2:0)
Branky a nahrávky: 4. Hana Sládečková (Šupáková), 12. Enenkelová (Ferenčíková) – 21. Hälgrenová.

1. SC WOOW Vítkovice – SB-Pro (Fin.) 1:1 (0:0)
Branky a nahrávky: 33. Niemcová (Ferenčíková) – 21. Kujalaová (Eskelinenová).

Další zápasy: IBF Dalen – SB-Pro (Fin.) 4:1 (1:1), SB-Pro – Elite Praha 6:0 (2:0), IBF Dalen – Elite Praha 3:1 (2:0).

TABULKA:

1. 1. SC WOOW Vítkovice 3 2 1 0 5:3 7
2. IBF Dalen 3 2 0 1 8:4 6
3. SB-Pro 3 1 1 1 8:5 4
4. Elite Praha 3 0 0 3 2:11 0

Muži – skupina B23:

1. SC WOOW Vítkovice Mustang – RSU (Lot.) 1:6 (0:3)
Branky a nahrávky: 22. Krásný (Grobelný) – 5. Važa (Hammers), 5. Vitkovskis, 6. Saule (Rudzitis), 23. Hammers, 24. Vitkovskis (Hammers), 30. Važa (Hammers).

FBC Písek – 1. SC WOOW Vítkovice Mustang 0:3 (0:2)
Branky a nahrávky: 2. Chytka (Krásný), 13. Myška, 21. Grobelný.

1. SC WOOW Vítkovice Mustang – UH Appenzell (Švýc.) 1:0 (1:0)
Branka a nahrávka: 5. Grobelný (Krásný).

Další zápasy: UH Appenzell – FbC Písek 8:3 (3:1). RSU – UH Appenzell 4:1 (1:0), FBC Písek – RSU 5:5 (3:4).

TABULKA:

1. RSU 3 2 1 0 15:7 7
2. 1. SC WOOW Vítkovice Mustang 3 2 0 1 5:6 6
3. UH Appenzell 3 1 0 2 9:8 3
4. FBC Písek 3 0 1 2 8:16 1

Muži – skupina B26:

FFC (Rus.) – 1. Letka Sokol Ostrava-Poruba 0:10 (0:3)
Branky a nahrávky: 10. Mrázek (Stejskal), 10. Mezihorák (Bregin), 11. Šrámek (Krupa), 20. Toman (Wollný), 20. Mezihorák, 22. Mrázek (Krupa), 25. Krupa (Mrázek), 28. Šrámek (Krupa), 29. Šrámek (Stejskal), 29. Mezihorák (Wollný).

1. Letka Sokol Ostrava-Poruba – FBL Labs Tallin (Est.) 4:5 (2:3)
Branky a nahrávky: 11. Šrámek, 14. Krupa (Stejskal), 21. Mezihorák (Mrázek), 22. Šrámek (Krupa) – 6. Savi (Talviste), 7. Mihkel, 14. Piik (Talviste), 16. Savi (Kase), 26. Piik (Talviste).

1. Letka Sokol Ostrava-Poruba – FbC Sokol Rokycany 2:1 (1:0)
Branky a nahrávky: 2. Bregin, 30. Toman (Bregin) – 26. Anýž.

Další zápasy: FBL Labs Tallin – FbC Sokol Rokycany 0:0, FbC Sokol Rokycany – FFC 4:0 (2:0), FBL Labs Tallin – FFC 7:2 (4:1).

TABULKA:

1. FBL Labs Tallin 3 2 1 0 12:6 7
2. 1. Letka Sokol Poruba 3 2 0 1 16:6 6
3. FbC Sokol Rokycany 3 1 1 1 5:2 4
4. FFC 3 0 0 3 2:21 0

Muži – skupina B30:

1. MVIL Ostrava – Red Lions Frauenfeld (Švýc.) 4:0 (0:0)
Branky a nahrávky: 18. Stejskal (Augustin), 21. Stejskal (Jakub Robenek), 21. Augustin (Tomiczek), 22. Kopia (Besta).

Floorball Club Falcon – 1. MVIL Ostrava 2:4 (1:1)
Branky a nahrávky: 15. Hlaváček, 29. Ších (Hlaváček) – 11. Jakub Robenek (Augustin), 19. Augustin (Kopia), 20. Machálek (Stejskal), 30. Cabiš.

1. MVIL Ostrava – FBC Plzeň 9:2 (6:0)
Branky a nahrávky: 3. Gruner (Machálek), 6. Cabiš (Jakub Robenek), 6. Tomiczek (Tesárek), 11. Machálek (Cabiš), 13. Machálek (Cabiš), 15. Stejskal (Tesárek), 19. Stejskal (Augustin), 21. Augustin (Tomiczek), 29. Stejskal (Jakub Robenek) – 16. Němec, 18. Němec (Hamrle).

Další zápasy: FBC Plzeň – Floorball Club Falcon 0:6 (0:2), Red Lions Frauenfeld – FBC Plzeň 2:2 (0:1), Red Lions Frauenfeld – Floorball Club Falcon 2:2 (2:1).

TABULKA:

1. 1. MVIL Ostrava 3 3 0 0 17:4 9
2. Floorball Club Falcon 3 1 1 1 8:6 4
3. Red Lions Frauenfeld 3 0 2 1 4:8 2
4. FBC Plzeň 3 0 1 2 4:15 1

Ženy – skupina FE:

Kungsängens IF (Švéd.) – FBC ČPP Bonusia Ostrava 3:1 (2:0)
Branky: 4. Hedengranová (Äsbergová), 14. Hedengranová, 18. Fredrikssonová (Forslindová) – 18. Kiecková.

FBC ČPP Bonusia Ostrava – SG Berlín II (Něm.) 3:0 (2:0)
Branky: 6. Škopková, 12. Vicianová (Sielecká), 21. Bořucká (Kalnayová).

FBC ČPP Bonusia Ostrava – TJ Sokol Královské Vinohrady 1:1 (0:1)
Branky: 21. Kiecková (Škopková) – 6. Zajíčková (Lisová).

Další zápasy: SG Berlín II – TJ Sokol Královské Vinohrady 1:2 (1:1), TJ Sokol Královské Vinohrady – Kungsängens IF 2:3 (0:1), SG Berlín II – Kungsängens IF 0:7 (0:3).

TABULKA:

1. Kungsängens IF 3 3 0 0 13:3 9
2. FBC ČPP Bonusia Ostrava 3 1 1 1 5:4 4
3. TJ Sokol Královské Vinohrady 3 1 1 1 5:5 4
4. SG Berlín II 3 0 0 3 1:12 0

Ženy – skupina FL:

FBC Písek – 1. SC WOOW Vítkovice Hysterky 2:6 (1:5)
Branky a nahrávky: 13. Dvořáková (Šejnová), 19. Müllerová (Čuková) – 2. Adamová (Bernardová), 5. Adamová (Bernardová), 6. Martiníková (Hana Zamastilová), 10. Holušová (Jana Zamastilová), 10. Bernardová (Adamová), 22. Egersdorfová (Martiníková).

1. SC WOOW Vítkovice Hysterky – Elite Praha youngsters 2:2 (2:1)
Branky a nahrávky: 8. Adamová (Kovalská), 13. Kovalská – 14. Rullová (Mrázková), 16. Nosková (Suková).

1. SC WOOW Vítkovice Hysterky – Rum Kokosky (Svk) 4:3 (1:1)
Branky a nahrávky: 15. Adamová (Hebronová), 18. Jana Zamastilová, 20. Adamová (Naňáková), 30. Jana Zamastilová (Hana Zamastilová) – 2. Kloutvorová (Divišová), 20. Divišová (Kloutvorová), 22. Augustovičová (Sláčiková).

Další zápasy: Elite Praha youngsters – Rum Kokosky (Svk) 5:1 (3:1), Rum Kokosky 5:5 (2:2), Elite Praha youngsters – FBC Písek 14:0 (12:0).

TABULKA:

1. Elite Praha youngsters 3 2 1 0 21:3 7
2. 1. SC WOOW Vítkovice Hysterky 3 2 1 0 12:7 7
3. Rum Kokosky 3 0 1 2 9:14 1
4. FBC Písek 3 0 1 2 7:25 1

Ženy – skupina FM:

1. SC WOOW Vítkovice – FBC United Č. Budějovice 0:2 (0:2)
Branky a nahrávky: 7. Skálová, 11. Skálová (Janoušková).

Best of West (Něm.) – 1. SC WOOW Vítkovice 1:3 (0:1)
Branky a nahrávky: 24. Lustgartová – 5. Urbánková (Kotzurová), 26. Gergorová (Haunerová), 30. Hložánková (Kotzurová).

Tatran Střešovice RED – 1. SC WOOW Vítkovice 4:2 (1:1)
Branky a nahrávky: 6. Denková, 17. Chaloupková, 26. Zelenková (Brabcová), 30. Hrycejová (Tvrzová) – 7. Martináková (Kolínková), 22. Urbánková (Gergorová)

Další zápasy: Tatran Střešovice RED – Best of West 3:0 (2:0), FBC United Č. Budějovice – Tatran Střešovice RED 0:2 (0:1), FBC United Č. Budějovice – Best of West 3:1 (3:0).

TABULKA:

1. Tatran Střešovice RED 3 3 0 0 9:2 9
2. FBC United Č. Budějovice 3 2 0 1 5:3 6
3. 1. SC WOOW Vítkovice 3 1 0 2 5:7 3
4. Best of West 3 0 0 3 2:9 0

Junioři – skupina JA:

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC ČPP Software Ostrava 3:5 (2:3)
Branky a nahrávky: 1. Svárovský (Záň), 5. Záň (Pokorný), 29. David (Pokorný) – 7. Křiva (Šelmeci), 8. Foltínek, 15. Šelmeci (Lipový), 19. Vítovec, 28. Foltínek (Cirkl).

FBC ČPP Software Ostrava – Röke IBK (Švéd.) 3:0 (1:0)
Branky a nahrávky: 2. Svačinka, 21. Antoš (Svačinka), 26. Kováč (Mikel).

Billy Boy Mladá Boleslav – FBC ČPP Software Ostrava 0:5 (0:2)
Branky a nahrávky: 1. Šelmeci, 5. Vítovec (Trulík), 18. Řezáč (Trulík), 22. Kováč (Trulík), 24. Trulík (Mikel).

Další zápasy: Röke IBK – Billy Boy Mladá Boleslav 2:9 (2:4), Billy Boy Mladá Boleslav – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:0 (1:0), TJ Sokol Královské Vinohrady – Röke IBK 4:1 (2:1).

TABULKA:

1. FBC ČPP Software Ostrava 3 3 0 0 13:3 9
2. Billy Boy Mladá Boleslav 3 2 0 1 13:7 6
3. TJ Sokol Královské Vinohrady 3 1 0 2 7:10 3
4. Röke IBK 3 0 0 3 3:16 0

Junioři – skupina JH:

1. SC WOOW Vítkovice – TJ JM Chodov 3:1 (2:1)
Branky a nahrávky: 1. Kostolány (Jakubec), 13. Kostolány (Pešat), 21. Baďura (Krejčíř) – 15. Tichý.

TJ Centropen Dačice – 1. SC WOOW Vítkovice 1:4 (1:2)
Branky a nahrávky: 3. Janíček (Suchý) – 7. Bräuer, 15. Bräuer (Baďura), 19. Jakubec (Pešat), 25. Sklenovský (Baďura).

Wizards DDM Praha 10 – 1. SC WOOW Vítkovice 0:5 (0:1)
Branky a nahrávky: 2. Baďura, 17. Kostolány (Pešat), 24. Děček (Pešat), 25. Bräuer, 30. Kostolány (Bräuer).

Další zápasy: Wizards DDM Praha 10 – TJ Centropen Dačice 2:5 (0:1), TJ JM Chodov – Wizards DDM Praha 10 4:2 (1:1), TJ JM Chodov – TJ Centropen Dačice 1:0 (0:0).

TABULKA:

1. 1. SC WOOW Vítkovice 3 3 0 0 12:2 9
2. TJ JM Chodov 3 2 0 1 6:5 6
3. TJ Centropen Dačice 3 1 0 2 6:7 3
4. Wizards DDM Praha 10 3 0 0 3 4:14 0