„Stále nevím, kdo mě do soutěže přihlásil, dozvěděla jsem se o tom až ve chvíli, kdy mi zavolal jeden z organizátorů. Hned jsem psala holkám z týmu, ale žádná se nepřiznala," vylíčila svoji nečekanou nominaci v soutěži. „Byla jsem překvapená, ale vždycky jsem si přála zúčastnit se něčeho podobného, takže jsem teď za to ráda, je to zase něco nového," smála se Adamusová.

O nejpůvabnější sportovkyni se šišatým míčem rozhodnou svým hlasováním čtenáři na webu Deníku. „Jsem soutěživý typ, do všeho jdu vždycky po hlavě a nerada prohrávám, proto jsem hned zasvětila rodinu a kamarádky, odkazy jsem rozeslala přátelům, kolegům z práce a holkám z týmu, které mi slíbily podporu," svěřila se mladá ragbistka.

Na hřišti je Adamusová křídlo, stejně jako byla v házené, kterou dřív hrála za Sokol Karviná. „Po deseti letech už mě to nenaplňovalo, všechno nebylo tak růžové, jak se zdálo, proto jsem skončila. O ragby mi pak řekla kamarádka Nela Veselá a vzala mě do Havířova. Z prvního tréninku jsem byla nadšená, chytlo mě to a už ho dělám dva roky," vylíčila svůj první kontakt se šišatým míčem.

Havířovské ragbistky vyrážejí do bojů v nejvyšší české soutěži v růžových dresech. Nebyl i to jeden z důvodů přesedlání na jiný sport? „Růžovou barvu mám ráda, ale kvůli ní ragby nehraju," tvrdí Adamusová.

„Je to mnohem tvrdší sport než házená, ale kromě naraženého palce a vyvrtnutého kotníku se mi naštěstí nic vážného nestalo. Líbí se mi adrenalin i to, že jsem poznala něco nového," řekla a hned přidala hlavní důvod, proč si ragby získalo její srdce.

„Jsem v kolektivu se super lidmi. Hodně spolu držíme, a když se vyskytne nějaký problém, dokážeme ho hned vyřešit. Táhneme za jeden provaz, kamarádíme se i mimo hřiště a podnikáme různé společné akce," cení si Adamusová skvělé havířovské party.

V poslední době ale spoluhráčky moc často nevídá. „Tři měsíce pracuji jako vlaková stevardka v Leo expressu a tréninků se moc neúčastním, ale holky i trenér to chápou. V každém volnu ale za nimi spěchám do Havířova, jinak chodím sama do fitka, které mám v Karviné přímo před barákem. Doufám, že příští měsíc už to v práci bude volnější," přála by si absolvovat společnou přípravu s týmem.

Co ji nejvíc baví na hřišti? „Když dostanu balon a položím pětku," přiznala Adamusová, k jejímž koníčkům patří lyžování, procházky po horách i relaxace s knížkou.

Vloni Havířov jako nováček v nejvyšší české soutěži uspěl, hrát ji bude i v této sezoně. „Chceme na sobě zapracovat, jít krůček po krůčku a být zase o něco lepší," přiblížila cíl pro nadcházející ročník, který začne na jaře. „Je škoda, že na ragby chodí málo lidí. Snažíme se trochu zviditelnit a s holkama jsme nafotily už druhý Vánoční kalendář. Z jeho prodeje si šetříme peníze na nové dresy," objasnilo havířovské křídlo další aktivitu růžových ragbistek.

Hlasovat pro Denisu Adamusovou z RC Havířov, jedinou kandidátku na Ragbyovou krásku Deníku z Moravskoslezského kraje, mohou čtenáři až do půlnoci 25. února ZDE.