„Pamatuji si, jak jsem tehdy v porubské hale utíral podlahu po Davidu Konečném a hvězdách z Cunea," připomíná kapitán VK Ostrava Richard Mauler tehdejšího univerzála a tahouna českých šampionů i to, že oporou italského celku byl brazilský smečař Giba, nejlepší hráč mistrovství světa 2006.

Současný ostravský tým pro změnu čeká nejlepší hráč letošního mistrovství Evropy 217 centimetrů vysoký ruský univerzál Dmitrij Muserskij, který je oporou Bělgorodu. Dalšími soupeři českých mistrů jsou ve čtyřčlenné skupině belgický Maaseik a řecký Olympiakos Pireus, s nimž dnes od 20 hodin v porubské hale Sarezy prestižní klubovou soutěž odstartují.

„Liga mistrů je splněný sen. Tehdy mě to sice napadlo, ale důležitost jsem tomu nepřikládal. Teď si ji zahraji sám," těší se 24letý smečař Mauler na souboje s mistry Ruska a Řecka i vicemistrem Belgie. „Můžeme se poměřit s dobrými hráči a zjistit, jak na tom jsme," vítá konfrontaci Tomáš Široký, nejlepší blokař Evropské ligy a české reprezentace.

Favoritem základní skupiny B je Bělgorod, v jehož kádru je i nejlepší italský nahrávač Travica, zkušenosti v prestižní evropské soutěži v minulých ročnících získaly Maaseik i Pireo.

„Nerad bych, abychom si Ligu mistrů jen zahráli, určitě v ní budeme bojovat stejně jako ve finále extraligy," připomíná Mauler letošní jaro, kdy Ostrava z českého trůnu senzačně sesadila České Budějovice. „Favorit nejsme ani v Champions League, a to by možná mohla být trošku i naše psychická výhoda," věří Mauler.

„Nikdo nečekal, že vyhrajeme titul, ale družstvo mělo vnitřní sílu i volejbalové kvality. Díky Champions League se ve svém umění chceme zase posunout dál," má jasno Zdeněk Šmejkal, trenér Ostravy a české reprezentace.

Jaké získal informace o týmu z Pirea? „Víme, že jeho hra stojí na bulharském univerzálu Jordanovi, velice dobrý je i brazilský smečař Caldeira," prozradil ostravský kouč, který bude zřejmě postrádat zraněného smečaře Sundberga (kotník). Šrámy ze sobotního duelu extraligy ve Zlíně si odnesli i nahrávač Haník (naražený prst) a blokař Široký (kotník).

„Ač je Pireo z trojice našich soupeřů nejslabší, má svou kvalitu a dobrý kádr. Věřím, že kluci na hřišti nechají duši a budou se snažit něco ubojovat, každý set bude dobrý. Snad přijdou fanoušci a pomohou nám," přeje si Šmejkal, aby zápasy Ligy mistrů provázela stejně skvělá atmosféra jako play-off extraligy.

Vstupenka na zápas stojí 100 (dospělí) a 60 korun (mládež, důchodci).