„Belgický rekordman v běhu na 400 metrů (44,56) a evropský šampion z roku 2010 se navíc s Pavlem Maslákem utká už tento víkend v Eugenu v rámci čtvrtého pokračování letošní Diamantové ligy," vzkazuje manažer Zlaté tretry Ostrava Alfonz Juck s tím, že v sobotním ostře sledovaném běhu na jeden okruh bude startovat i Kirani James z Grenady, další velká hvězda ostravského mítinku.

V Eugenu se v sobotu představí i všechny tři dosud ohlášené velké hvězdy ostravského souboje tyčkařů – o body do klasifikace Diamantové ligy budou v Oregonu zápolit mimo dalších i Francouz Renaud Lavillenie a dvojice Němců Raphael Holzdeppe a Björn Otto.

K nim však pro Zlatou tretru organizátoři „ulovili" kubánského stříbrného medailistu z MS 2011 Lázara Borgese. „Jeho osobní maximum je velmi kvalitní – právě na zmiňovaném světovém šampionátu v Tegu, kde navíc porazil mimo jiných i Lavillenieho, zanedlouho sedmadvacetiletý rodák z Havany skočil 590 centimetrů," doplňuje Alfonz Juck.

OHLÁŠENÁ VELKÁ JMÉNA ZTO 2013 (26. a 27. června)

100 metrů muži: Mike Rodgers (USA), Kim Collins (Svatý Kryštof a Nevis), Jimmy Vicaut (Francie), Dwain Chambers (Británie)

400 metrů muži: Kirani James (Grenada), Kevin Borlée (Belgie)

Štafeta 4× 100 metrů muži: Usain Bolt a Yohan Blake (oba Jamajka)

Výška muži: Mutaz Essa Baršim (Katar), Sergej Mudrov, Alexej Dmitrik (oba Rusko)

Tyč muži: Renaud Lavillenie (Francie), Björn Otto (Německo), Raphael Holzdeppe (Německo), Lázaro Borges (Kuba)

Disk muži: Robert Harting (Německo)

Kladivo muži: Krisztián Pars (Maďarsko)

Oštěp muži: Keshorn Walcott (Bahamy)

1500 metrů ženy: Genzebe Dibabová (Etiopie)

10 000 metrů ženy: Tiruneš Dibabaová (Etiopie)

Koule ženy: Valerie Adamsová (Nový Zéland)

Kladivo ženy: Taťána Lysenková (Rusko)

Česká atletická elita: Vítězslav Veselý (oštěp), Pavel Maslák (400 metrů), Zuzana Hejnová a Denisa Rosolová (obě 400 metrů překážky), Jan Kudlička (tyč), Lucie Škrobáková (100 metrů překážky), Jakub Holuša (800 metrů) a Jaroslav Bába (výška)