Lepší zápas na mezinárodní scéně ještě v kariéře rozhodně neodchytala. Gólmanka házenkářek Poruby Markéta Doláková podala ve čtvrtfinálové odvetě ve Francii parádní výkon, který ale k úspěchu proti celku Union Mios Biganos-Begles nevedl. Ostravské házenkářky po domácí porážce 24:31 prohrály i nedělní druhý zápas 22:24 a v soutěži skončily. „Škoda, že jsme ten zápas nedotáhly alespoň do remízového konce. V závěru jsme prohrávaly o gól a měly dvě dobré možnosti skórovat. Pak jsme dostaly v poslední vteřině gól, kdy byla místo mě na palubovce hráčka v poli," ohlédla se za koncovkou zápasu Doláková.

Sama podala fantastický výkon, který okořenila dvaceti úspěšnými zákroky. „Dostala jsem sice na úspěšnost padesáti procent, což je skvělé číslo, ale klidně bych to vyměnila za příznivější výsledek," řekla pětadvacetiletá brankářka, která svůj tým podržela nejen při čistých náskocích, ale třeba i chycenou sedmičkou. „Cítila jsem se výborně, holky mi v obraně ale taky hodně pomáhaly. Tentokrát jsme bojovaly jedna za druhou, což je pak i pro brankářku vždy jednodušší. Jen je škoda, že Francouzky byly úspěšnější v získávaní odražených míčů. Několikrát se nám stalo, že jsem míč vyrazila a inkasovala z dalšího náskoku," litovala Doláková.

Štvalo ji i to, že týmu chybělo více sportovního štěstí v ofenzivě. „Mě mrzí, že jsme se během zápasů nevyvarovaly několika zbytečných technických chyb. Zahodily jsme dvě sedmičky, trefily ve druhé půlce snad čtyři tyčky. Chci tím jen říct, že jsme na lepší výsledek určitě měly," pokračovala rodačka z Plzně, která v Porubě působí čtvrtou sezonu.

Samotné souboje s posledním celkem francouzské ligy i podle ní jasně ukázaly rozdíl mezi soutěžemi. „Náš trenér (Jan Beňadik) to po prvním utkání v Ostravě vystihl vcelku trefně. Soupeř hraje každý týden proti silnému soupeři, my jen několikrát za rok. Na straně Francouzek byla určitě větší zkušenost a lépe na tom asi byly i individuálně. My jsme se s tím ale v obou zápasech vyrovnaly a to hlavně díky kolektivnímu pojetí," všimla si Doláková.

Celkově byla s letošním vystoupením Poruby v Challenge Cupu spokojená. „Odehrály jsme několik výborných zápasů, ale hlavní je, že náš mladý celek získal další mezinárodní zkušenosti. Bylo vidět, že proti loňské sezoně, kdy jsme smolně vypadly se švédským Höörem, jsme už zase o kousek zkušenější. Už nejsme z každého zápasu tak vyjukané. Sama věřím, že pokud v příštím roce narazíme na podobně silný celek z Francie, už můžeme reálně pomýšlet na postup. I když jsme s Biganosem dvakrát prohrály, tak jsme si potvrdily, že i s takovým celkem se dá hrát," zdůraznila Doláková.

Je přesvědčená, že pokud bude hrát Poruba evropskou pohárovou soutěž i příští rok, její tým bude zase o stupeň úspěšnější. „Každý rok vždy uhraje o kolo více. Příští rok to bude minimálně semifinále," řekla s úsměvem Doláková, která se těšila na nadcházející reprezentační přestávku. „V posledních dvou měsících jsme hrály dvakrát v týdnu, vcelku se těším na volný víkend. Ale pak už nás čeká závěr interligy, kde budeme bojovat o medaili. Na to se musíme dobře připravit," vyhlížela k závěru Interligy, ve které Porubu čeka nejprve souboj s Pískem, zápas v Olomouci a domácí derniéra s Mostem. Je přitom vcelku reálné, že právě v posledním kole by mohly oba celky v Ostravě hrát o všechno. Poruba o bronz resp. Most o zlato. „Zisk medaile z Interligy je pro nás nyní velký cíl a sen. Uděláme všechno pro to, abychom ho získaly," dodala odhodlaně Doláková.