Závod, který v prvních třech ročnících vždy ovládl český sprinter Dušan Kožíšek, a až loni se musel spokojit pouze se třetím místem, se v areálu bývalých ostravských oceláren uskuteční v sobotu 21. ledna. Kromě Kožíška nebudou chybět ani další Češi, přičemž se opět očekává vysoká účast z závodníků z Polska, Slovenska, Itálie, Norska, Austrálie, Finska a Estonska.

„I přes nutnost startovat v závodech Světového poháru či mistrovství světa je každý rok konkurence vyšší a vyšší a myslím, že i letos bude hodně silná. Především na sprintery z Finska, kteří bodují ve Světových pohárech, je potřeba dát si pozor. Vím, že startovní pole bude nabité, ve svěťáku bodoval i Honza Bartoň, který byl loni v Ostravě lepší než já. Já budu těžit ze zkušeností," plánuje český reprezentant Dušan Kožíšek, který chce po loňském třetím místě zpět svůj trůn zpět.

Více než čtyři sta metrů dlouhá zasněžená lyžařská trať, na níž je třeba 3600 kubíků sněhu, povede i letos okolo auly Gong. Dojde však i na menší úpravy. "Připravili jsme lehkou obměnu trati v prodloužení startovní rovinky o 40 metrů, vyvýšeného startu a posunutí cílové pásky na konec startovní rovinky. Dosavadní oba mostní přejezdy budou i letos zachovány, jako tomu bylo v předešlých letech. Diváci podél trati tak uvidí ještě lepší souboje čtveřice závodníků v dráze," říká Martin Kráčalík, ředitel pořadatelské agentury Seven Days Agency.

Biatlonová exhibice s novými tvářemi – jak zastřílí Prskavec nebo Svoboda?

Chybět nebude ani doprovodný program, včetně vzdušné show akrobatického letce, mistra Evropy a vicemistra světa, Martina Šonky. Ten se po boku dalším sportovních osobností - Vavřince Hradilka, Tomáše Krause, Michala Novotného, Petra Krause, Davida Svobody, Jana Kufa, Jiřího Prskavce či Kateřiny Kudějové - zúčastní také bialonové exhibice

Časový harmonogram závodů (21. ledna 2017)

13:55 hodin: závod dětí – Leo Express Sprint
15:30 hodin: start kvalifikace – závod dorostu + hlavní závod mužů/žen
16:45 hodin: začátek živého vysílání
17:30 hodin: finále závodu dorostu
17:50 hodin: finále hlavního závodu ČEZ City Cross Sprint (muži/ženy)
V týdnu od 22. do 29. ledna bude pak závodní trať se všemi zatáčkami a přejezdy k dispozici bezplatně pro veřejnost a školy.