A nezůstane pouze u běžců na lyžích. Se svou bikeovou show se ukáže Petr Kraus a pak také nejlepší český akrobatický letec Martin Šonka, který se od roku 2010 účastní nejprestižnějších světových závodů Red Bull Air Race.

„Už jsem létal ve všech možných prostředích a to je další. Hrozně se těším. Je to jedno z mých prvních vystoupení v nové sezoně. Snad bude dobré počasí a viditelnost," doufá Šonka.

Trať se oproti loňskému roku, kdy se běželo v Dolní oblasti Vítkovic poprvé, lehce proměnila.

„Aktuální teplé počasí nám bohužel neumožňuje spustit sněžná děla a připravit trať podle původního záměru. Okruh jsme tak upravil tak, že se poběží ve tvaru jakési podkovy," popisuje Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency.

Trať se tak prodlouží o 200 metrů na celkových sedm set. „Diváci tuto změnu přivítají, jelikož se běžci budou v určitém bodě otáčet a kolem fanoušků projedou vícekrát. Navíc budou v jejich bezprostřední blízkosti, což zážitek umocní," přibližuje Kráčalík s tím, že za rok se možná závod pojede jako mistrovství republiky.

Zatím je přihlášených celkem osmdesát sportovců v dospělých i dětských kategoriích. Mezi nimi je také Dušan Kožíšek, český reprezentant a dvojnásobný vítěz závodu.

„Je reálné potřetí vyhrát. Konkurence v minulých letech byla podobná. Je jen na mě a mých nohou, zda se to opět podaří," říká Kožíšek, který se podílí na obsazení listiny hlavního závodu. Ke startu přesvědčil také norského běžce Ragnara Bragvin Andersena, který do Česka zavítá poprvé.

„Nikdy jsem nejel v průmyslovém areálu. Bude to pro mě něco nového, o to více se na závod těším. Podle fotek to bude skvělý zážitek," myslí si Andersen.

Program
15.00 Leo Express sprint (žáci)
15.55 Spanilá jízda
16.05 Petr Kraus – bike trial
16.20 Kvalifikace – Leo Express sprint (dorost) a RWE City Cross Sprint (dospělí)
16.45 Martin Šonka – akrobatická show
17.00 Semifinále Leo Express Sprint (dorost)
17.30 Fat bike exhibice
17.50 Čtvrtfinále – RWE City Cross Sprint (dospělí)
18.20 Finále – Leo Express Sprint (dorost)
18.40 Semifinále – RWE City Cross Sprint (dospělí)
19.00 Biatlonová exhibice
19.20 Finále – RWE City Cross Sprint (dospělí)
19.40 Vyhlášení vítězů
19.55 Ohňostroj
20.05 Tombola
20.10 koncert skupiny Sto zvířat