Ale jisté si ještě být nemohou, svěřenkyně trenéra Jakuba Robenka hrají bez zábran, srdnatě, obětavě a hlavně kvalitně. A přestože oba zápasy ztratily, dá se očekávat, že v domácím prostředí za to ještě pořádně vezmou. „Útok na Superfinále myslíme stále naprosto vážně,“ řekl už po úvodním utkání trenér FBC Ostrava.

Jeho tým ve druhém semifinále byl vicemistryním a pohárovým vítězkám znovu více než vyrovnaným soupeřem. A když na začátku třetí třetiny přidala Andrea Pastušková, někdejší vítkovická kapitánka čtvrtý gól FBC Ostrava (a svůj druhý v zápase), zdálo se, že nervózně hrající domácí florbalistky budou muset po téměř po půlroce skousnout hořkost porážky.

Jenže pak přišla hektická pětiminutovka, která vše obrátila naruby. Vítkovice nejdřív dokázaly třemi brankami otočit vedení na vlastní stranu a po parádním vyrovnání Pauliny Hudákové se opřela do míčku Alžbeta Ďuríková, která šest a půl minuty před koncem třetí třetiny rozhodla o přidělení druhého bodu Vítkovicím. „Holky v praxi jasně předvedly, co to znamená hrát na morál. A za to si zaslouží pochvalu,“ liboval si po druhém utkání Richard Urban, trenér Vítkovic. „Porážky hodně bolí, ta druhá snad ještě víc než nedělní. Vždyť ještě v polovině třetí třetiny jsme nejen vedli, ale navíc i kontrolovali hru,“ kroutil hlavou Jakub Robenek, trenér FBC Ostrava.

Další pokračování divácky atraktivní série je na programu následující víkend. „Doma půjdeme za dvěma výhrami,“ doplnil Robenek. „My za týden budeme chtít sérii ukončit,“ kontroval Urban.

1. SC TEMPISH Vítkovice vs. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.
Florbalistky Vítkovic mají první bod, Ostrava bojovala až do konce

Ve druhém semifinále, pražském sídlištním derby mezi Jižním Městem a Chodovem, je prozatím stav série nerozhodný 1:1 po výsledcích 1:2 a 4:3.

Extraliga žen – semifinále play-off, 1. zápasy:
Vítkovice – FBC Ostrava 5:4 (3:1, 2:1, 0:2)
Branky: 18. a 27. Martináková, 6. Ferenčíková, 19. M. Šponiarová, 21. Šupáková – 24. a 60. K. Hudáková, 11. Pastušková, 56. Kapcová. Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 250.
Jižní Město – Chodov 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 38. Beránková – 47. a 49. Řepková.

2. zápasy:
Vítkovice – FBC Ostrava 6:5 (1:3, 1:0, 4:2)
Branky: 14. a 29. Klapitová, 48. Planková, 50. Krzywak, 51. Koníčková, 54. Ďuríková – 2. a 44. Pastušková, 16. K. Hudáková, 19. Šuranyiová, 51. P. Hudáková. Rozhodčí: Pavel Hála, Vladimír Hála. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 238. Stav série: 2:0.
Jižní Město – Chodov 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 7. Kleinová, 34. Čapková, 52. Košturiaková, 57. Polívková – 16. a 29. Plášková, 37. Urbánková. Stav série: 1:1.

Play-down: Židenice – Královské Vinohrady 2:3 (0:3, 1:0, 1:0) a 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0), stav série: 1:1.