Podpořili dobrou věc! Část sezony volejbalisté VK Ostrava odehráli v růžových dresech, minulý týden proběhla na internetu jejich dražba a po sobotním utkání extraligy s Českými Budějovicemi (1:3) už si je oblékli noví majitelé.

Částku 28 576 korun, která podpoří boj s rakovinou, vynesla dražba růžových dresů volejbalistů Ostravy. Noví majitelé si je oblékli a s těmi původními, kteří v nich nastupovali v extralize, se společně vyfotili.

Ti také určili, které ze dvou nadací přispějí. Charitativní aukce vynesla celkovou částku 28 576 korun, z nichž 12 800 je pro Movember (boj s rakovinou prostaty) a 15 776 pro Avon (boj s rakovinou prsu).

Nejdražší byl dres amerického smečaře Mikelise Berzinse s číslem 11.

Částku 28 576 korun, která podpoří boj s rakovinou, vynesla dražba růžových dresů volejbalistů Ostravy. Noví majitelé si je oblékli a s těmi původními, kteří v nich nastupovali v extralize, se společně vyfotili.

„Fandím volejbalu, který jsem v mládí hrála, a zároveň se mě dotýká i boj s rakovinou prsu. Sama jsem tento rok prodělala léčbu a vím, jak je důležité o tom mluvit a upozorňovat na to," svěřila se 29letá Jana z Ostravy.

„Nikdy jsem si nemyslela, že by mě to mohlo v mém věku potkat. Proto je super, že se tím zabývají i sportovní kluby. I kdyby třeba jen jeden člověk šel kvůli tomu k lékaři na kontrolu a na něco se přišlo včas, tak to za to stojí," vysvětlila nová majitelka růžové „jedenáctky".

Získala ji za pět tisíc korun. „Několikrát denně jsem na internetu sledovala, jestli mě náhodou někdo nepředběhl, a doufala, že to vyjde." Proč si vybrala právě dres Berzinse? „Protože první zápas ostravského týmu, který jsem viděla, bylo vítězství 3:0 s Ústím nad Labem a Mike v něm strašně moc zářil. Od té doby se stal mým oblíbeným hráčem," prozradila Jana.

Její vydražená trofej na dně skříně neskončí. „Volejbal mě baví, a když to jde, chodím na každý zápas, zatím jsem vynechala jen jednou. V hale teď budu fandit v dresu," těší se na další utkání volejbalistů VK Ostrava.

DRAŽBA DRESŮ

5000 korun smečař Mikelis Berzins (11)
3553 korun smečař Adam Záhorský (8)
3100 korun nahrávač Petr Zapletal (14)
3000 korun blokař Jan David (9)
2223 korun univerzál Matěj Šmídl (13)
2100 korun blokař Václav Kotas (5)
2000 korun blokař Michal Čechmánek (3), smečař Dominik Fořt (12), smečař Jakub Balon (15)
1600 korun smečař Tomáš Čermák (10)
1000 korun libero Daniel Rohel (4), nahrávač Daniel Karol (7)