„Český atletický svaz využil možnosti 3 divokých karet pro pořadatelskou zemi,“ řekl Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu a předseda organizačního výboru Kontinentálního poháru.

Všichni čeští reprezentanti se na Kontinentální pohár těší. „Jsem ráda, že půjde o jiný typ soutěže, než na jaký jsme zvyklé. Těším se, že s Christin Hussongovou vytvoříme skvělou dvojici pro Evropu a věřím, že předvedu kvalitní výkon,“ říká Ogrodníková, jež si zazávodí bok po boku se svou berlínskou přemožitelkou.

„Je to největší závod, který může být kromě olympiády. Hrozně se těším. Pro mě je to skvělá zpráva a trošku závazek, že se budu muset ještě připravit. Každopádně doufám, že si spravím náladu po mistrovství Evropy,“ říká Tomáš Staněk.

„Jde o závod konaný jednou za čtyři roky a navíc na domácí půdě. Budu se chtít předvést, zejména poté, co jsem se nemohl na Evropu připravit tak, jak jsem chtěl. S Thomasem Röhlerem si určitě v jednom týmu budeme pomáhat navzájem. Na závod se mohu opravdu připravit, mám na to ještě skoro čtyři týdny. Věřím, že to zvládnu a předvedu výkon, za který se nebudu stydět,“ doplňuje Jakub Vadlejch.

Kontinentální pohár svede výběry Evropy, Ameriky, Afriky a společný tým Asie a Oceánie. Uskuteční se 8. a 9. září v Ostravě.