Původně se mělo vystřídat také sedm druhů povrchů od dlažebních kostek přes písek, hlínu, trávu, šotolinu až po asfalt. Vzhledem k současnému počasí zřejmě ale zbyl jediný. „Konečné slovo má vždycky hlavní rozhodčí. Sníh ale není důvod, aby se závod nekonal. Je to bonus a velké zatraktivnění, zvlášť s výhledem k tomu, že světový cyklokros se snaží získat parametry zimního olympijského sportu,“ prozradil Radovan Šťastný, stavitel trati. „Sníh nám ulehčil práci se začištěním hrubých děr ve stopě, ale u prudkých sjezdů nám situaci zkomplikoval. Musíme je začistit tak, aby nebyly nebezpečné a nedocházelo na nich ke zraněním,“ vysvětlil.

Závod Cyklokros Ostrava 2021, který se jel v Dolních Vítkovicích 13. listopadu 2021.
Blíží se Vánoce a s nimi i nová tradice: Evropský cyklokros pod vysokými pecemi!

V sobotu 17. prosince od 9.30 hodin se postupně představí žactvo, kategorie kadetů, mužů a žen Masters a Elite. V neděli 18. prosince vyrazí v 10 hodin na trať juniorky se ženami U23, po nich junioři a muži U23, pro tyto kategorie jsou závody na úrovni C2 součástí kalendáře Mezinárodní cyklistické unie UCI.

„Evropský pohár je nový projekt pro výchovu, trénink, závodění a celkový růst mladých jezdců, kteří se pak objeví ve Světovém poháru,“ uvedl ředitel ostravského závodu Miloš Židík.s tím, že Ostrava bude Evropský pohár cyklokrosařů hostit i v následujících čtyřech letech.

První ročník mezinárodního turnaje Padel Cup 2022 na nových kurtech v Trojhalí na Nové Karolině v Ostravě měl úspěch.
První Padel Cup? Úžasný! V Trojhalí zářil s raketou i Mirai. Podívejte se

O prize money v celkové výši 4280 eur budou o víkendu bojovat muži U23, ženy U23 i juniorské a kadetské kategorie. Celkem je přihlášeno 150 cyklokrosařů z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska a Rakouska. Pro diváky je vstup zdarma.