Přihlášeni jsou hráči z Brazílie, Kolumbie, Anglie, Walesu nebo Egypta. „Hráče z tolika zemí světa jsme tu ještě nikdy neměli. Moc se na to všichni těšíme,“ přiznal Dobroslav Vlček, organizátor PSA Ostrava Squash Open. „Budeme se jich ptát i na to, jak dlouho hledali Ostravu na mapě,“ se smíchem dodal Dobroslav Vlček.

Turnajovou jedničkou je v SC Fajne Brazilec Diego Gobbi, aktuálně 117. hráč žebříčku PSA. Vysoké ambice má i jeho krajan Vini Rodrigues nebo Abdelrahman Nassar z Egypta, kde squash patří mezi nejpopulárnější sporty.

Fotogalerie: Squash, turnaj Czech Pro Series VI 2021, Ostrava

S číslem tři vstoupí do turnaje Owain Taylor z Walesu, z Anglie dorazili Lewis Doughty, Noah Meredith, James Peach a Jordan Warne. „Jsou to sympaťáci, neměli žádné speciální požadavky. Fungují naprosto samostatně,“ potěšili hlavního organizátora všichni účastníci ze zahraničí.

„Měli jsme v Ostravě třeba hráče z top deset, ale takhle rozličné pole squashistů ještě nikdy. Dá se čekat souboj britské a jihoamerické školy, do kterého by měli promluvit naši domácí borci,“ konstatoval Dobroslav Vlček.