„Pro nás dnes fantastický zápas, chtěli jsme odčinit prohru s Olomoucí, a to se nám dnes povedlo,“ připomenul ostravský trenér Zdeněk Pommer vzájemnou bilanci 1:1 obou týmů z extraligy. V listopadu vyhrála na Hané Ostrava (3:0), ale v její hale uspěla v prosinci Olomouc (3:1).

„Ostrava na nás byla kvalitně nachystaná. Hlavně tím, že si pohlídala naší univerzálku, která nebyla schopna se prosadit,“ konstatoval Jan Drešl, kouč olomoucké Šantovky.

„V určitých pasážích se i smečařky celkem potrápily. Blokařky, byť odvedly svou práci, tak to bohužel nestačilo. Ostrava nám vrátila porážku z loňského prosince, dneska zaslouženě vyhrála,“ dodal trenér Hanaček, které jsou v extraligové tabulce sedmé se ztrátou šesti bodů na pátou TJ Ostrava.

Extraliga volejbalu mužů: Jihostroj ČB - VK Ostrava 3:1.
Podívejte se: Mladíci z Ostravy jako první tým vyhráli na jihu Čech set!

„Jsem strašně ráda, že jsme postoupily do Final Four, i když to nebyl vůbec lehký zápas a Olomouc hrála výborně,“ radovala se z postupu domácí kapitánka Sandra Skřivanová. „Škoda třetího setu, kdy jsme soupeřky zbytečně nechaly rozehrát. Naštěstí jsme ustály tlak a ve čtvrtém setu jsme zabraly,“ oddechla si zkušená ostravská univerzálka.

„Hodně jsme v šatně mluvili a holky dodržovaly úplně kompletně taktiku. V podstatě si myslím, že jsme byli ve všech činnostech lepší a zaslouženě vyhráli,“ spokojeně se usmíval trenér Zdeněk Pommer. „Pro nás je to fantastický úspěch, moc se těšíme na všechny soupeře a atmosféru Final Four,“ prozradil kouč.

Ostrava si závěrečný turnaj Českého poháru zahrála i vloni a v Teplicích se probojovala až do jeho finále, v němž podlehla KP Brno 0:3.

J&T Banka Ostrava Beach Pro, 27. května 2022 v Ostravě, české jedničky Barbora Hermannová (vpravo) a Marie-Sára Štochlová.
Podívejte se: Světové krásky opět zazáří na pláži pod vysokou pecí. Těšíte se?

Český pohár volejbalistek – 3. kolo:

TJ Ostrava – Šantovka Olomouc 3:1 (19, 22,- 12, 18)

Rozhodčí: Kubinec a Ištvanech, čas: 108 min., diváci: 150.

Ostrava: Hadáčková 7, Kašparová 4, Kojdová 21, Chládková 10, Skřivanová 15, Mikelová 4, libero Slavíková – Jedličková 2, Jakuškina, Bauerová, Látalová. Trenér: Zdeněk Pommer.

Olomouc: Nowak 13, Artyshuk 12, Farská 7, Nečasová 14, Schevkenek 3, Fedchuk 14, libero Chaloupková – Šotkovská 2. Trenér: Jan Drešl.

Další zápasy: KP Brno – Šternberk 3:1 (14, -26, 22, 14), Olymp Praha – Šelmy Brno 3:0 (20, 22, 13), Liberec – Prostějov 3:1 (20, 21, -22, 11).