Pro letošní sedmý ročník pořadatelé registrují 60 týmů ze čtyř států, více účastníků má už jen obří turnaj Czech Open v Praze.

"Proti loňsku máme o šestnáct celků více. A příští rok ten počet zase ještě rozšíříme, i když jsme oproti Praze přece jen více limitováni halami, ve kterých můžeme hrát," řekl na tiskové konferenci ředitel turnaje Lubomír Šimon.

V hlavní kategorii mužů se mezi 28 týmy představí pět zástupců extraligy - FBC Pepino Ostrava, Sokol Mladá Boleslav, Vítkovice, Pardubice a SSK Future. Těm mají konkurovat zejména polský šampion Szarotka Nowy Targ a mistr Maďarska Diamonds Sport Klub. "Hlavně Poláci z Nového Targu už dneska mají velmi dobrý tým," uvedl Šimon.

Do turnaje žen se přihlásilo 12 družstev, v kategorii juniorů nastoupí 20 týmů. Všech 60 celků bylo rozlosováno do čtyřčlenných skupin, dva postoupí do play off. "Dohromady se na hřišti objeví kolem dvaceti reprezentantů. Přijede třeba i Martin Ostřanský, který nastoupí za výběr Florbalky.com," dodal Šimon.

Turnaj bude zahájen zápasy ve skupinách v pátek, finálové duely na 3x15 minut jsou naplánovány na nedělní odpoledne do hlavní haly Sareza v Ostravě-Přívoze. Ženy hrají od 14.00, junioři od 16.00 a muži od 18.00.