Největší favorit turnaje, velmistr David Navara, porazil černými figurami Tadeáše Kriebela a se ziskem 4.5 bodu z pěti partií se osamostatnil ve vedení. Za ním je v těsném závěsu šestice pronásledovatelů se čtyřmi body.

Po pátem kole je mezi 328 účastníky hlavních turnajů Ostravského koníka již pouze jediný šachista se stoprocentním bodovým ziskem. Je jím šedesátiletý Lubomír Matlocha z Šachového klubu Jeseník v turnaji FIDE Open "C". Hlavních turnajů ostravského festivalu se účastní šachisté všech věkových kategorií: nejmladšímu z nich je teprve 8 roků, zatímco nejstarší, polský veterán Michal Ostrowski, má už 92 let.

Šachový Ostravský koník, 27. dubna 2019 v Ostravě.
V Ostravském koníkovi přituhuje
Šachový Ostravský koník, 27. dubna 2019 v Ostravě.
Šachový Ostravský koník viděl první překvapení

Ve čtvrtečním dopoledni bude společenský sál Domu kultury města Ostravy obsazen šachovým mládím. Od 8.30 do zhruba 13 hodin zde proběhne Přebor žáků ostravských škol v rapidu. Poměřit své znalosti šachové hry si přijde více než dvě stovky ostravských dětí do 15 let.

Hlavní turnaje pak začnou opět v 16 hodin. Všechny partie Mistrovství České republiky lze sledovat online na Internetu, dokonce i s živým komentářem několika předních českých šachistů. Pro návštěvníky festivalu jsou pak partie rovněž živě komentovány v přísálí Ostravského Domu kultury.

Hraje se každý den od 16 hodin s výjimkou posledního dne, kdy se začíná v 10h. Více informací na stránkách pořadatele http://www.ostravskykonik.cz.

Šachový Ostravský koník, 27. dubna 2019 v Ostravě.
Šachový Ostravský koník odstartoval. Favorité nezaváhali
Šachová simultánka v Ostravě 25. dubna 2019.
OBRAZEM: Ostravský koník se blíží. Simultánní turné skončilo u Domu kultury