Svěřenkyně Jakuba Robenka narazí ve čtvrtfinále na Liberec, proti kterému budou jasnými favoritkami. Nic jiného než postup mezi čtyři nejlepší se neočekává. Série začíná v Ostravě zítra v 17 a v neděli v 15 hodin.

„Doufal jsem, že budeme hrát s Bohemkou nebo Panthers, to by pro nás byla těžší série. Takhle to bude složité skrz motivaci a udržení disciplíny, abychom čtyři zápasy odehráli naprosto perfektně,“ říká Robenek, z jehož slov je patrné, že si neúspěch nepřipouští. „Nechci, aby to znělo sebevědomě, sám věřím, že se Liberec připraví a potrápí nás, ale myslím si, že série je v našich rukou, bude o našich výkonech a pokud neselžeme, nemělo by se stát žádné překvapení,“ dodává trenér, který pro semifinále očekává derby s Vítkovicemi.

Ženy FBC obsadily čtvrtou příčku v dlouhodobé části, vloni byly páté. Kouč však nadšení krotí. „Pro mě je to ale spíše zklamání než posun,“ zůstává na zemi Robenek. „Uhráli sme o šest bodů víc než loni, což je pokrok. Dvakrát jsme porazili Bohemku, to se minule v základní části nepovedlo. Naopak s Panthers jsme ztratili a bod získali s Chodovem. Až na tu Bohemku se tedy nic moc nezměnilo,“ pokračuje Robenek.

Mrzí ho, že ze soubojů s vedoucí trojicí družstvo získalo pouze bod. „Na druhé straně loni se nám to také nepovedlo a pak jsme v play-off čtyřikrát za sebou porazili Bohemku. Navíc dokážeme více diktovat tempo zápasu. I když jsme s Jižním Městem doma prohráli 1:6, byli jsme lepší a přehrávali jsme je. Hraje se ale na góly a ne na herní obraz. Podobné to bylo i s Chodovem. Teď je důležité udělat další krok, abychom takový zápas mohli vyhrát,“ tvrdí Robenek, který by rád vylepšil loňskou účast v semifinále.

„Už ty poslední zápasy s Chodovem a Jižním Městem nám ale ukázaly, že jsme silní, možná víc, než jsme sami mysleli, a oprávněně můžeme mít ambice na Superfinále. Bude to hrozně těžké, ale v našich silách je někoho seshora porazit. O tom jsem přesvědčený a popereme se o to,“ slibuje Jakub Robenek.