Za vítězstvím je táhl Matěj Matejčík. „S výkonem jsem spokojený, ale hlavně jsem rád, že Vítkovice mají pohár,“ radoval se střelec v pořadí páté a rozhodující ostravské branky do sítě Pražanů.

Naladily tým mužů svým úspěchem vítkovické ženy? „Přijeli jsme trošku později, viděl jsem až prodloužení. Holky by si nás pak dobíraly, asi to byla motivace navíc,“ žertoval po finále Pavel Brus, trenér florbalistů Vítkovic.

Finále Poháru českého florbalu žen v Chomutově po dramatickém závěru nakonec ovládly Vítkovice, když ve třetí třetině dokázaly vyrovnat dvougólové manko a ovládly i prodloužení.
Podívejte se, jak florbalistky Vítkovic otočily finále poháru s Chodovem a slaví

Ti za cennou trofejí vyrazili přesvědčivě, v úterním zápase neustále vedli, jejich soupeř se dostal na dostřel jedné branky jen párkrát. Nejdramatičtější byla třetí třetina, kdy padlo sedm z deseti gólů. „Skvěle nás podržel Lukáš Souček a potom už jsme to nějak doklepali do konce. Pochválit musím celý tým,“ usmíval se Marek Matejčík, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Utkání 20. kola volejbalové extraligy žen: TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Ostrava 0:3.
OBRAZEM: Frýdek-Místek vzdoroval jen set. Pak derby ovládla Ostrava

Finále Poháru Českého florbalu mužů v Chomutově:

1. SC Tempish Vítkovice - Sparta Praha 6:4 (1:0, 1:1, 4:3)

Branky: 20. Delong, 37. Gattnar, 42. Zubek, 46. Besta, 52. Matejčík, 60. Šindler - 23. Košir, 43. Ujhelyi, 51. Ujhelyi, 59. Krbec.

Rozhodčí: Both - Černín. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 642. Zásahy brankářů: Lukáš Souček 16 - Martin Beneš 16.

Vítkovice: Souček (Jasiok) – Hubálek, Vítovec, Besta, Hatala, Kaleta, Šebesta, Hložanka – R. Gattnar, Delong, Matejčík – Zubek, Šindler, M. Gattnar – Palčinský, Sidunov, Bräuer – Kuběna, Slaběňák.

Sparta: Beneš (Hejna) – Křenek, Pruner, Pažák, Kuchynka, Zeman, Bartoš, Garčar – Čermák, Krbec, Ujhélyi – Kareš, Zouzal, Juha – Fišer, Kolstrunk, Košir – Hurt.