Stejně jako v prvním zápase i v neděli začaly hrát Vítkovice na dvě pětky, jenomže na rozdíl od soboty šly do vedení. Na začátku třetí minuty pálil z dálky přesně Jakub Hubálek.

Brno povzbuzeno prvním vítězstvím se hned hnalo za vyrovnáním, jenomže domácí defenziva působila kompaktně a Buldoky do vyložených šancí až na řídké výjimky nepouštěla.

Ostravané nejenže poctivě bránili, ale pokud měli sebemenší šanci, pouštěli se do rychlých výpadů. A jeden z nich zásluhou Lukáše Řezaniny přetavili ve druhý gól.

V prostřední části hry se bojovalo o každý decimetr palubovky, hráči obou celků nevynechali jedinou možnost jít do tvrdého souboje. Nakonec se však diváci dočkali i krásné branky, kterou zosnovala kombinací na jeden dotek dvojice přihrávající Petr Jankulár a u zadní tyče střílející Zdeněk Žák, jenž se v rozbíhající se sérii trefil už potřetí.

Brňané v nedělním zápase ani zdaleka nepůsobili tak nažhaveně, jako v prvním duelu, což dokumentovali při takřka čtyřminutové přesilovce po vyloučeních Petra Jankulára a Lukáše Hájka. Sice několikrát napálili míček směrem k brance Vítkovic, ale Romana Ciompu, jenž si nakonec připsal ceněné čisté konto, vysloveně do úzkých nedostali.

Naopak v závěru v zoufalé snaze o zdramatizování koncovky ještě inkasovali, při hře bez brankáře brněnskou rozehrávku vystihl Petr Jankulár a střelou do prázdnbé branky rozdováděl vytrvale fandící publikum.

Za vyrovnaného stavu se čtvrtfinálová bitva mezi Vítkovice a Brnem na dvě dějství přesouvá na jih Moravy, kde se bude hrát v sobotu 8. března a také o den později. Je však jasné, že diváci uvidí vypjatou moravskou bitvu ještě minimálně jednou i na Dubině, pátý zápas se bude hrát přespříští úterý 11. března od 19 hodin.

1. SC WOOW Vítkovice – itelligence Bulldogs Brno 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Hubálek (Řezanina), 18. Řezanina (Hubálek), 34. Žák (Petr Jankulár), 58. Petr Jankulár. Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 300. Muž zápasu: Jakub Hubálek. Stav série: 1:1.

Sestava Vítkovic: Ciompa – Jelínek, Žydel, Veltšmíd, Žák, Pavel Jankulár – Brus, Hubálek, Šebesta, Hájek, Řezanina – Petr Jankulár, Koňařík, Bräuer, Matúš, Heczko. Trenéři: Deus a Kohút.