Opět se ukázalo, že hráčky Pepina se mezi elitou teprve rozkoukávají a Vítkovice se svým podstatně zkušenějším kádrem jsou pro ně stále ještě tvrdý oříšek.

Obrana Pepina byla od počátku v jednom ohni a čtyři inkasované branky byly logickým vyústěním nekončících nepřesností na holích domácích dívek. „První třetina byla z našeho pohledu moc špatná. V rozmezí sedmi minut jsme inkasovali čtyři branky a to vše po individuálních chybách. Oproti předchozímu ligovému měření sil jsme v prvním dějství nepředvedli směrem dopředu nic,“ zlobil se trenér Pepina Michal Mariánek.

Ve druhé třetině se domácí dočkali i branek a snížili na rozdíl dvou gólů. Ale Vítkovice drama nepřipustily a Macurová sKuzmíkovou vrátily hostům čtyřbrankové vedení. „Druhá třetina přinesla změnu. Měli jsme senzační vstup a dali jsme dvě branky v rychlém sledu. Pak ale přišla opět na řadu naše dvě selhání a tragická minela brankářky,“ posteskl si domácí kouč.

Poslední část se dohrávala už jen zpovinnosti a Vítkovice si vpoklidu dokráčely kvítězství 8:3 a kpostupu do semifinále. Pepino se nepředvedlo vnejlepším světle a přísnější měřítko snese snad jen mladičká obránkyně Štrbáková, i ta však svým výkonem nestačila na výborně hrající trojici Kubíčková, Kuzmíková a Macurová v barvách Vítkovic.

„Z našeho pohledu se jako rozhodující ukázala druhá třetina a v ní nevyužité šance. Obecně to bylo za letošní sezonu nejnudnější utkání, bez pohybu a střelby,“ dodal trenér Pepina. To hráčky hostujícího mužstva byly mnohem spokojenější. „Zápas nám vyloženě sedl. Již od začátku jsme hrály svoji hru, diktovaly tempo a nedovolily soupeři se dostat do hry, jako tomu bylo v minulém měření sil. Spadlo nám tam dneska všechno, na co jsme sáhly. Měly jsme teď měsíc proluku, během které jsme dostaly pořádně do těla, a dnes to bylo vidět, že i po fyzické stránce jsme dobře připravené,“ pochvalovala si vítkovická kanonýrka Michaela Kuzmíková.