„Ale hrát tady bylo pro mě hodně zvláštní,“ přiznal už korunovaný superligový mistr a kapitán české reprezentace v rozhovoru po dramatickém utkání.

Poslední vyhrané Superfinále jste ještě v dresu Vítkovic nezažil přímo na hřišti, ale s nohou v sádře jste jej sledoval tak trochu zpovzdáli. Jak velký rozdíl je vyhrát rozhodující zápas v sezoně coby přímý účastník?

Nevím, nad tím jsem vlastně ani nikdy nepřemýšlel. Je to můj třetí titul a zase je jiný. Ve Vítkovicích to bylo pokaždé s jinýma klukama a taky sezona vypadala trochu jinak, takže se to těžko srovnává.

A považujete tento poslední titul aspoň za speciální? Vždyť jste ho vyhrál jako host tady v Ostravě, ve městě, kde jste se narodil a vyrůstal…

To rozhodně. Už den před Superfinále, když jsme jeli Ostravou na trénink, jsem nebyl ve své kůži. I když se sem teď moc často nedostanu, pořád to tady mám rád. Takže hrát pro mě doma, i když v tričku soupeře, bylo hodně emotivní a zvláštní.

Superfinále extraligy žen mezi Vítkovicemi a Chodovemradost, výhra v superfinále
Florbalistky Vítkovic jsou zlaté! V superfinálové bitvě zdolaly Chodov
Skoro deset tisíc fanoušků sledovalo porážku Baníku v Olomouci.
Komplikace! Baník na Hané nebodoval a zůstává v sestupových vodách

Titul jste měli na dosah už v normální hrací době. Co se to tam v závěru z pohledu Mladé Boleslavi přihodilo?

Měli jsme ho na dosah, to je pravda. A já si byl vlastně úplně jistý, že při hře šesti proti pěti to už ubráníme, protože to hrajeme fakt dobře. A v sezoně se nám moc často nestávalo, že by to týmy za takového stavu vyrovnávaly. Možná i proto jsem si dal vlastňák, byl jsem si asi až moc jistý, že to zvládneme. A upřímně řečeno, pro tým to pak byl ohromný šok, my jsme se už viděli s pohárem v rukou. Ale nakonec, i když ani to prodloužení nebylo nic moc, spíš se čekalo, co se stane, ale nakonec jsme tu jedinou šanci proměnili my.

Bylo hodně obtížné dát se dohromady na prodloužení?

Bylo, ale myslím si, že jsme to ještě zvládli solidně, ale přece jen tým to hodně poznamená, ať člověk chce, anebo nechce.

Poslední zápas v sezoně jste prohráli někde uprostřed ledna právě s Vítkovicemi (3:10), ale od té doby jste už jen vítězili. Byl to nějaký zlom?

Tohle si úplně nemyslím. To byl zkrátka ligový zápas, který následoval po pro nás prohraném pohárovém finále zase s Vítkovicemi, kdy jsme hráli fakt dobře, jen jsme shořeli na produktivitě. Pak jsme byli nahoře v tom, že doma v lize podáme stejný výkon a k tomu přidáme góly, což se absolutně nepovedlo. A navíc to bylo přesně naopak, ale nemyslím si, že by to byl nějaký zásadní zlom v tom, jak ta sezona pojede dál. Navíc jsme měli štěstí v dalším vývoji základní části, kdy Chodov vyhrál nad Vítkovicemi, a my otočili zápas proti Chodovu v poslední třetině. Tím pádem jsme do play-off vstupovali z prvního místa.

Poslední věc: ve finále jste dal Vítkovicím gól vy, Petr Kološ, a Milan Tomašík dokonce dva, takže s nadsázkou se dá říct, že Vítkovičáci porazili Vítkovice a navíc ve vítkovické hale…

Je to tak a asi to mělo být. K titulu jsme měli blízko dvakrát, ale zápasy v Praze nám tenkrát proti Střešovicím a Chodovu nevyšly. A ani dneska jsme si nemohli být ničím jistí, protože i Vítkovice měly dost šancí na to, aby zápas rozhodly, ale asi to ten život takhle napsal.

Sigma - Baník, 25. kolo HET ligy, 21. dubna 2018, Olomouc.
Duel Baníku se Spartou se bude hrát před plnými tribunami
Superfinále Tipsport superligy mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví
Muži Vítkovic ženy nenapodobili, Mladá Boleslav bere první titul