„Rozhodl jsem se pro změnu především kvůli přítelkyni, která žije, pracuje a hraje v Praze. Ale taky v tom svou roli hrál fakt, že i já mířím za prací do českého hlavního města, kde od července budu působit v silné globálně působící společnosti," uvedl Jan Jelínek poté, kdy jeho námluvy s bronzovým celkem uplynulé sezony došly až téměř k definitivnímu podání ruky.

„S generálním manažerem Mladé Boleslavi Tomášem Pacákem už jen dolaďujeme detaily tak, abych se mohl do přípravy s týmem zapojit co nejdřív. Třeba i s ohledem na akademický šampionát, který se uskuteční už v červnu," dodal čtyřiadvacetiletý obránce a reprezentační kapitán Jan Jelínek, jenž by měl ve středočeském klubu působit tři následující sezony.

Vítkovické řady naopak prozatím rozšiřuje nadějné mládí. Kromě Marka Matejčíka, navrátilce z otrokovického hostování, které jej přivedlo až do reprezentačního týmu, mistrovský klub angažoval nejproduktivnějšího hráče G2 ligy juniorů Adama Delonga, který v barvách Torpeda Havířov ve dvaadvaceti zápasech základní části uplynulé sezony vstřelil 48 gólů a na dalších sedmatřicet přihrál.