Bylo to zápas jako na houpačce. Domácí v polovině zápasu vedli o pět branek, chvíli po začátku třetí třetiny Severočeši snížili na rozdíl jediné branky, ale pak si nechali nasypat tři další góly a bylo rozhodnuto.

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a první třetinu jsme vyhráli zcela po zásluze. Za stavu 5:0 jsme ale přestali hrát svou hru a dovolili jsme soupeři zdramatizovat zápas. Nakonec jsme ve třetí třetině zabrali a bereme tři body,“ řekl pro Český florbal Michal Trunkát, trenér ostravského týmu.

Pátý tříbodový zisk v sezoně pomohl Ostravanům odskočit od jedenácté pozice na aktuální tříbodový odstup, ovšem na druhé straně je k play-off příliš nepřiblížil. Šest zápasů před koncem základní části ztrácejí hráči ze Slezské Ostravy na osmou pozici sedm bodů.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FBC Liberec 8:5 (2:0, 3:3, 3:2)
Branky: 3. Daniš, 12. a 27. Hrabal, 27. Moravčík, 30. Šindler, 50. Čonka-Skyba, 54. Mendrek, 57. Eichner – 31. Salát, 34. a 44. Valeš, 40. P. Ferdan, 59. Strobach. Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 122. Muž zápasu: Dominik Klimscha (FBC ČPP Bystroň Group Ostrava). Vývoj skóre: 5:0, 5:4, 8:4, 8:5.
Sestava FBC Ostrava: Laja – Kuczera, Šindler, Mendrek, Moravčík, Křiva - Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin, Trulík, Klimscha, Hrabal Eichner, Šimíček, Daniš, Sládek, Miške, Čonka-Skyba. Trenér: Trunkát