„Že jich nakonec bylo tolik, je věc celé lajny, která hrála dobře. Ale prý to budu mít u nás v šatně drahé, hodně drahé," přiznala verdikt spoluhráček v FBC.
„Jelikož to byl můj první start, tak jsem nevěděla, do čeho úplně jdu. Myslela jsem si, že to budou lehčí zápasy, ale také jsem se trochu bála a byla nervózní. Ale myslím, že jsme to zvládly. Úroveň jsem očekávala, akorát Lotyšky byly lepší, než ostatní soupeři. Byla jsem ráda, že jsem mohla do zápasů zasáhnout, takže to byla zkušenost, která mě posune určitě dál," doplnila.

Trenéři její výkony hodnotili vesměs pozitivně. „Nějaké chyby mi ale také vyčetli. Řekli mi, co mám zlepšit a jak. Hlavně zrychlit práci s balonkem, abych se s ním dlouho nezdržovala, otáčela hru a uměla ho přesně poslat z první. Myslím, že to pro mě mělo velký přínos," pokračovala Kapcová.

„A pocity? Samozřejmě dobré. Nabrala jsem zkušenosti, které chci přenést i do FBC. Máme mladý tým, přičemž chceme růst a jít nahoru," dodala Kapcová.

Její nominace do národního týmu potěšila i kouče FBC Jakuba Robenka. „Mám za všechny, které tam jsou, radost. Ať už ženy či juniorky. Vždyť na soustředění byla i Pája Kajfoszová. Pro nás je to dobře. Naberou tam zkušenosti a uvidí florbal i z jiného pohledu. Myslím, že je to může jen obohatit," uvedl Robenek na adresu svěřenkyň, přičemž Kapcová nejvíce zatížila konto Ukrajiny, které nastřílela šest gólů.

Po vítězství 45:2 však překvapila kritika, která se na český tým místy seslala. „My to nijak nebraly, rozhodně jsme je nechtěly ponížit. Kdybychom jim daly tři nula, psalo by se zase, že je to málo. Proto jsme se o to nestaraly. Hrály jsme pořád svou hru, nepolevovaly a nakonec z toho bylo tak velké vítězství," vysvětlila Nela Kapcová, kterou na začátku srazu neminul ani tradiční rituál.

Každý nováček v reprezentaci musí zazpívat hymnu. „Postavila jsem se a přišla moje klasika. Začala jsem brečet," zasmála se Kapcová. „Holky i trenéry jsem tím pobavila, ale nakonec jsem to zvládla, takže je všechno v pořádku," zakončila útočnice.