Některé z nich zvolily pro závěr přípravného období cestu do Ostravy na šestý ročník třídenního mezinárodního turnaje Poukar České ŠperkyCup 2013.

„Opět se nám podařilo do Ostravy přilákat dvacet mužstev nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Na turnaji se tak představí šestnáct českých zástupců, z nichž čtyři jsou extraligoví, dále dva slovenské, jeden polský a jeden maďarský," sdělil ředitel turnaje Radek Kučera.

„Extraligu budou reprezentovat týmy Elite Praha, Brno-Židenice, Olomouc a pořádající FBC Ostrava," vyjmenoval Kučera s tím, že titul z loňska bude obhajovat výběr Elite Praha. Naopak chybět budou ženy Vítkovic, které v posledních třech ročnících dvakrát triumfovaly, jednou skončily druhé.

„Není to tak, že by náš turnaj Vítkovice bojkotovaly. Na turnaji se představí ale jen jejich béčko a juniorky. Důvod toho, proč se jejich elitní tým nezúčastní, neznám. Třeba se šetří na extraligu. I přesto jsem přesvědčen, že budou k vidění kvalitní zápasy," podotkl Kučera.

Naopak v plné síle se představí domácí tým FBC Ostrava, který nahradí v extralize Šumperk. „Máme momentálně k dispozici téměř padesát holek. Proto postavíme hned tři mužstva ženy, juniorky a dorostenky. Věřím, že se ženami se dostaneme do semifinále," řekl trenér FBC Ostrava Jakub Robenek.

Hrát se bude ve dvou ostravských halách. „Konkrétně ve sportovní hale Vítek v Hrabůvce a na Sareze v Přívoze. Právě na Sareze se odehrají všechny rozhodující zápasy," dodal Radek Kučera. Souboj o bronz startuje v neděli od 17.15 hodin, finále je na programu od 18.30 hodin.