Favorit rozhodl v závěrečné dvacetiminutovce, kdy nasázel Ostravankám čtyři góly a zcela zvrátil průběh střetnutí. Na české mistryně tak jen zápas útěchy o třetí místo, v němž vyzvou finské SB Pro. To už po poledni padlo se švýcarským Klotenem 3:9.

Utkání mělo vyrovnaný úvod s šancemi na obou stranách. Solidně zaplněný zimní stadion v Porubě rozjásala poprvé v 11. minutě Vlaďka Maděrová a jen o čtyři minuty později na ni navázala Dominika Buczková. Zmírnit odstup se favorizovaným Švédkám podařilo až krátce před první pauzou, kdy se trefila Ranja Varliová.

V prostřední části měly více ze hry Švédky, které také dokázaly krátce před uplynutím poloviny hrací doby srovnat, když se po pěkné kombinaci v přesilové hře prosadila Sjödinová.

A pro Vítkovice mohlo být i hůř. Proti střele Varliové se však vytáhla Příleská, nadějný pokus Wikludové pak zablokovala Halfarová.

Ve třetí dvacetiminutovce pokračovalo Täby ve vytváření si šancí, Příleská však úspěšně odolávala. A to až do padesáté minuty, kdy míček za ní doslova dotlačila Taivalojaová, a hned o pár vteřin později přidala čtvrtou branku švédského družstva Varliová.

Aby toho nebylo málo, tak v 53. minutě zvýšila už na 5:2 Croneldová, a i když necelých šest minut před koncem snížila Kubečková, obratu se fandící RT Torax Aréna nedočkala. Naopak do prázdné branky uzavřela střetnutí Varliová.

Täby FC – 1. SC Tempish Vítkovice 6:3 (1:2, 1:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 17. Varliová (Tschöpová), 29. Sjödinová (Tschöpová), 50. Taivalojaová (Tschöpová), 50. Varliová (Sjödinová), 53. Croneldová (Carlssonová), 60. Varliová – 11. Maděrová (Cholinská), 15. Buczek, 54. Kubečková (Šupáková). Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0.

Täby: Durlingová – Attermová, Nilssonová, Wiklundová, Varliová, Lundströmová, Tschöpová, Taivalojaová, Petersénová, Janssonová, Myrvollová, Rissvedsová, S. Ulvhagová, Carlssonová, Määttäläová, J. Ulvhagová, Jos. Ulvhagová, Croneldová, Sjödinová.

Vítkovice: Příleská (Klečková) – Krzywaková, Ferenčíková, Kubečková, Šupáková, Paloncyová, Buczek, Husková, Plánková, Theimerová, Novotná, Seevaldová, Cholinská, Maděrová, Trošková, Halfarová, Maroszová, Enenkelová, Šidlová.