Autorkou vítězného gólu se stala v čase 64:16 Karla Mlejnková, která tečovala střelu Denisy Kotzurové. „Prodloužení rozhodují vždy jen maličkosti. My jsme dobře bránily, pak se seběhla jedna situace, kdy jsme měly rozehrávku, přišlo tam nahození, letělo to vzduchem, já do míčku jen plácla, a propadlo to do branky,“ popsala rozhodující akci pro Českou televizi Mlejnková.

FBC sice v úvodu vedlo po brance Káčové, Vítkovice však skóre otočily trefami Kubečkové a Maděrové. Domácí tým pak musel dvakrát dotahovat, na 2:2 sice srovnala Hudáková, ve třetí třetině vrátila vedení Rytířkám Buczková. Do prodloužení pak derby poslala svou druhou brankou v utkání Hudáková.

„Zasloužená dělba bodů s bonusem pro soupeřky. My jsme měli problémy s finálním zakončením a nedokázali jsme držet soupeřky pod větším tlakem v útočném pásmu. V závěru jsme selhali v hlavách, a i ten bod jsme si museli pořádně vybojovat ubráněným oslabením,“ zhodnotil utkání za Vítkovice kouč Tomáš Martiník.

close Utkání 10. kola extraligy žen FBC ČPP Ostrava-1. SC TEMPISH Vítkovice. info Zdroj: Deník / Vladimír Pryček zoom_in

„Šest let, padesát devět dní a nějaké hodiny k tomu. Asi tak dlouho nám trvalo Vítkovice v lize porazit. Věděli jsme, že to v nás je. Dokázali jsme sami sobě, že to nejsou jenom kecy, a že když jsme disciplinovaní a hrajeme pro tým, tak se efekt dostaví. Je to malý krok pro ženský florbal, velký krok pro náš tým,“ uvedl k zápasu trenér FBC Jakub Robenek.

Extraliga žen – předehrávka 11. kola:

FBC ČPP Ostrava – 1. SC Tempish Vítkovice 4:3 po prodl. (1:2, 1:0, 1:1 – 1:0).
Branky: 11. Káčová, 27. Hudáková, 58. Hudáková, 65. Mlejnková – 11. Kubečková, 13. Maděrová, 48. Buczková.
Rozhodčí: Petřík – Podlesný.
Vyloučení: 1:2. Bez využití.
Diváků: 255.