Vítkovice se kvalifikovaly na říjnový Pohár mistryň do švédského Borasu.

Návštěva na pátém superfinále žen překonala loňské maximum 6891 diváků v souboji o zlato mezi Chodovem a Herbadentem Praha 11 SJM. Obhájkyně titulu do utkání vstoupily lépe a ve třetí minutě se ujaly vedení. Chybnou rozehrávku Zuzany Šponiarové vystihla Vrátná a uvolnila Řepkovou, která z úniku překonala lotyšskou gólmanku Višněvskou.

Další možnost měla Vojáčková, ale ve 14. minutě se radovaly po střele Niemcové ze středu Ostravanky. O obrat se postarala Zuzana Šponiarová, která zamířila k levé tyči branky Ranochové.

V druhém dějství se Vítkovice ubránily při vyloučení Šupákové, ale v 29. minutě při trestu Niemcové už vyrovnala z dorážky Vojáčková. Další přesilovku po hře vysokou holí Mandátové Chodov nezužitkoval a Ostravanky udeřily dvě vteřiny před koncem druhého dějství. Pantělejevová se trefila ze standardní situace z dálky od levého mantinelu, když Ranochové stínila ve výhledu před brankou Halfarová.

"Původně jsem to chtěla jen hodit do hloučku, bylo tam osm holek před brankou. Ale spoluhráčky výborně clonily, takže gólmanka neviděla zapadající míček," řekl novinářům osmnáctiletá útočnice Adéla Pantělejevová.

Pojistit náskok vítězek základní části mohla v 45. minutě Pastušková, ale Višněvská Chodov podržela. Další možnost Vítkovic měla Paloncyová. Vyrovnat mohla Vojáčková a v další šanci ostravského celku neuspěla Mandátová. V 54. minutě tak vynutila prodloužení Řepková tečí střely Tožičkové.

Řepková se trefila dvakrát stejně jako v loňském superfinále, ale tentokrát to na triumf nestačilo. "Beru to tak, že to dneska bylo víceméně o štěstí. Zvednuly jsme se z úplného dna, byly jsme celou dobu horším týmem a jsem na tým strašně pyšná. Nevyšlo to, vyhrály jsme domácí pohár, teď jsme stříbrné. Můžeme být spokojené a příští rok se vrátíme silnější," řekla Martina Řepková.

V desetiminutovém nastavení mohla rozhodnout ve prospěch Chodova Vrátná, na druhé straně zase Kiecková a Kociánová. Nerozhodly ani Řepková, Vojáčková a Bachmaierová, vítkovické hráčky měly také řadu nebezpečných pokusů. V rozstřelu se trefily jen Mandátová s Pantělejevovou. "Udělaly jsme z toho pořádné drama, ale i tak jsme to zvládly," oddechla si Pantějelevová.

Podle Řepkové byl dnešní vrchol sezony opět velkým zážitkem. "Bylo to úžasný. Jsem toho názoru, že superfinále je něco neuvěřitelného pro každého hráče. Kór na ženskou extraligu chodí tři sta lidí, před tou dnešní atmosférou smekám," dodala dvacetiletá Řepková, která v prosinci debutovala na mistrovství světa v Tampere.

1. SC Vítkovice - Chodov 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Niemcová (Kiecková), 19. Z. Šponiarová, 40. Pantělejevová (Lankinenová), rozhodující sam. nájezd Mandátová - 3. Řepková (Vrátná), 29. Vojáčková (Klímová), 54. Řepková (Tožičková). Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Diváci: 8711.

Konečné pořadí extraligy v sezoně 2015/16:
1. Vítkovice, 2. Chodov, 3. Herbadent Praha 11 SJM, 4. FbŠ Bohemians, 5. Elite Praha, 6. FBC Ostrava, 7. Sokol Brno Židenice, 8. FBC Liberec, 9. Sokol Královské Vinohrady, 10. FBC Jičín, 11. FBS Olomouc, 12. Tatran Střešovice - sestup.