Pražské soupeřky ostravských favoritek byly ale dlouho výsledkově nadohled. Ještě na začátku třetí části hry to bylo pouze o gól, jenže pak se už na palubovce naplno rozvinula vyšší vyspělost domácího týmu, který si v klidu došel jedenácté sezonní tříbodové vítězství.

A výrazně se pod něj podepsalo především duo reprezentantek – Slovenka Kristina Hudáková si připsala čtyři kanadské body za dvě branky a stejný počet asistencí a Češka Nela Kapcová pro změnu nasázela gólmance Elišce Drbalové hned tři góly.

„Děvčata se rozjížděla trošku pomaleji, ale v o to větší rychlosti dojela do cíle. Od druhé třetiny byl na hřišti jen jeden tým a jen lepší řešení finálních a předfinálních fází akcí nás stále stojí o poznání více vstřelených branek,“ prohlásil Jakub Robenek, trenér florbalistek FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, po výhře nad desátým týmem extraligové tabulky.

V sobotu čeká na družstvo ze slezské části Ostravy výlet do Prahy, kde změří síly s momentálně šestými Panthers. První vzájemný zápas v sezoně vyhrály Robenkovy svěřenkyně v polovině září minulého roku 6:5 po prodloužení.

Extraliga žen – dohrávka 15. kola:

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Tatran Střešovice 10:4 (2:2, 2:1, 6:1)

Branky: 46. a 56. a 57. Kapcová, 1. a 55. K. Hudáková, 27. a 41. Kotzurová, 8. Vrlíková, 25. Kajfoszová, 57. Sedláčková – 11. a 55. Matěvosovová, 10. vlastní (P. Hudáková), 40. Reková. Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 80. Žena zápasu: Kristina Hudáková (FBC ČPP Bystroň Group Ostrava). Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 7:3, 7:4, 10:4.

Sestava FBC Ostrava: Dupčáková – Kotzurová, Pastušková, Kapcová, Jurečková, P. Hudáková – Rybičková, Patakyová, Zuzaníková, Grossová, Kajfoszová, Vrlíková, Sedláčková, Lichnová, Káčová, Šromotová, K. Hudáková.