Florbalisté 1. SC WOOW Vítkovice, kteří vstoupili do extraligové sezony výhrou v Liberci 9:5, si ale kladou postupné mety, jimiž by se chtěli probojovat po roce znovu superfinále.

„Stěžejní body téhle sezony jsou v podstatě tři – chceme co nejlépe nachystat pořadatelství prvního ostravského derby, které je na programu už tento víkend, rádi bychom prezentovali dvacet let činnosti florbalových Vítkovic v prvním našem televizním utkání, které je na programu v listopadu se Střešovicemi, a rovněž myslíme na úspěšné zvládnutí vrcholu sezony, kterým bude jarní play off. A jednoznačně říkám, že chceme jít po titulu," nastiňuje plány trenér A-týmu Vítkovic Radomír Mrázek.

Jemu i Janu Vavrečkovi, trenérskému kolegovi na střídačce, se však v první řadě musí povést zacelit mezery po odchodech některých zkušených hráčů. „Je jasné, že nám budou hlavně zpočátku chybět zkušenosti a kvalita Honzy Jelínka, který odešel na rok studovat a hrát do Finska, Víta Hrubého, jenž pro změnu šel na školu do Anglie, či Zdeňka Žáka. Navíc máme dva dlouhodobé marody – Radima Poláška, který si znovu přetrhl vaz v koleni, a Oldu Sovu, jehož stále trápí migrény," vypočítává Mrázek ztráty, které by mohli zacelit Robin Žydel či mladý Jan Kubečka přicházející do Vítkovic z konkurenčního ostravského FBC Remedicum. „Na druhé straně jsme však udrželi gólmany a momentálně ještě jednáme o jedné výrazné posile, kterou sice s dovolením zatím nepředstavím, ale prozradím, že pokud to dopadne dobře, měla by se u nás objevit někdy v půlce října," doplňuje Radomír Mrázek, trenér úřadujících vicemistrů české florbalové extraligy.

Vítkovice zvládly vstup do extraligy na výbornou, když na severu Čech vyhráli nad Libercem 9:5. „Dobrá práce, ale posledních deset minut bylo vypuštěných. Kdyby kluci zápas dohráli naplno, nasypali by Liberci možná i patnáct gólů. Přesto je to dobrý vstup do soutěžního ročníku a navíc máme za sebou nejdelší výjezd v sezoně," komentuje Radomír Mrázek první vystoupení.

Teď už je však se svým týmem v plné přípravě na ostře sledované ostravské derby, které se odehraje už v sobotu 22. září od 19.15 hodin ve sportovní hale na Dubině.

„Jdeme do zápasu s Ostravou s jasným cílem, jednoznačně vyhrát. Rovněž chystáme pár atrakcí pro lidi, tak abychom jim naznačili, že si je chceme hýčkat tak, jako to dělají třeba hokejové Vítkovice. I proto, pokud vše klapne, by se měly děti o přestávkách dočkat střelby o ceny na našeho třetího gólmana, protože víme, že díky nim do haly přitáhneme i jejich rodiče," dodává trenér mužského extraligového týmu 1. SC WOOW Vítkovice Radomír Mrázek.