Stříbrný CC R. Mroček- LKW Jistebník vyzve v přímém souboji úřadujícího mistraFKEra-Pack Chrudim.

„Je to pikantní, ale je to zase jen základní část,“ řekl trenér Jistebníku Radek Korený. Připustil ale, že toto utkání bude mít určitě svůj náboj. „Je to ostrý start a kluci z obou týmů se budou chtít proti finálovému soupeři vytáhnout.“

Stejným soubojem zahajovala i letošní sezona. Chrudim v Bílovci, kde Jistebník hraje svá domácí utkání, prohrála, ovšem vinou neoprávněného startu chrudimského Davida Velinského, který byl v trestu, bylo utkání kontumováno ve prospěch severomoravského celku.

Zajímavostí je taktéž změna názvu Ostravského VŠB. Loňský nováček vypouští z názvu Megas, který tak asi definitivně mizí z českého futsalu, a místo něj bude v názvu na vyslovení komplikovanější Industroprofil.

Vysokoškoláci na úvod sezony pojedou do Prahy, kde se utkají s tamním Eco-Investmentem. Třetí moravskoslezský klub, ostravský Mikeska, se v prvním kole utká s nováčkem ligy, když narazí na SELP Mladá Boleslav. Druhým nováčkem soutěže je SKP Bulldogs Hodonín.

Program 1. kola první ligy futsalu 2007/2008, pátek 7. září: CC R. Mroček- LKW Jistebník - Era- Pack Chrudim, Eco Investment Praha - VŠB Industroprofil Ostrava, Delta Real Šumpek - SKP Bulldogs Hodonín, Torf Pardubice - SK Kladno, Nejzbach Vysoké Mýto - Benago Praha, SELP Mladá Boleslav - Mikeska Ostrava.