Vítkovičtí poskočili na páté místo, Východočeši zůstávají poslední. „V zápase šlo především o to, soupeře nepodcenit, a alespoň trochu si tak spravit chuť po nešťastném utkání ve Vyškově. Začali jsme výborně, když se nám hned v první minutě podařilo skórovat. Jenže hned nato jsme si počínali v několika po sobě jdoucích soubojích nedůrazně až laxně a soupeř vyrovnal," řekl trenér Vítkovic Pavel Michura.

„I přesto, že jsme šli znovu do vedení a poločas nakonec vyhráli 4:1, nebyla naše hra v některých fázích vůbec dobrá, a to především proto, že jsme se až příliš přizpůsobovali soupeřově pomalé hře. To se zlepšilo ve druhém poločase, kdy hosté, kteří přijeli pouze se šesti hráči do pole, začali ztrácet síly, a dávali nám tak hodně prostoru ke kombinaci, z nichž některé byly opravdu pěkné," pokračoval trenér Roubu.

„Po jednoznačném průběhu se tak zrodil i jednoznačný výsledek. Vrásky mi ale dělá naše počínání v obranné fázi, kde nám nějak nefunguje spolupráce mezi předními a zadními hráči. I když už jsme některé věci zlepšili, zápas ukázal, že před sebou máme ještě hodně práce," dodal trenér Vítkovic Pavel Michura.

KFV Roub Vítkovice FC TORF Pardubice 11:1 (4:1)

Branky Vítkovic: 1. a 13. Kašpar, 10. a 40. Polášek, 25. a 31. Soško, 29. a 34. Vojtek, 18. Holman, 22. Gaži, 36. Pařenica. Rozhodčí: Klečacký, Filipský. Bez karet. Diváci: 100.

Sestava Vítkovic: Rozsypal - Kašpar (33. Pařenica), Holman, Vojtek, Soško Cviertna (Škorňák), Polášek, Kováčik, Pařenica, od 21. navíc Gaži.