Ten spolupořádá ostravské Lazio Zábřeh, tým, který stál u zrodu loňského premiérového setkání futsalových nadšenců v Ostravě.

Tři sportovní haly zaplní dnes od rána celkem jedenadvacet futsalových týmů z Česka, Slovenska a Polska. Od brzkého rána vypuknou líté boje, jež by měly okolo osmnácté hodiny vyústit ve finálový souboj dvou nejlepších celků.

„Začínáme opravdu brzy, první souboje startují ještě před osmou hodinou ráno. Hrát se bude souběžně na třech místech – v halách Vítek, na ‚dopravce‘ a taky v Ostravě-Kunčicích. Tam se kromě skupinových bojů odehrají též zápasy o konečné umístění,“ říká jeden z hlavních organizátorů turnaje Lukáš Wojciuch.

„Loňský vítěz Frisco Karviná se letos bohužel o obhajobu pokoušet nebude. Tato skutečnost nás trošku mrzí, ale na druhé straně se nám přihlásily snad opravdu kvalitní týmy ze Slovenska a Polska, jež by měly ještě zvýšit už tak početnou konkurenci domácích klubů,“ dodává Wojciuch.

Na všechny celky čekají nejprve zápasy ve skupinách. Z každé z nich postoupí do další fáze vždy tři nejlepší, kteří si to ve vyřazovacích zápasech rozdají o konečná umístění.

Složení základních skupin Vánočního turnaje

Skupina A (hala Vítek): Tři křížky, X-Team Ruda Ślaska (Polsko), Bad Boys Žilina (Slovensko), Bufu Ostrava, AC Chivava, FC Amatéři
Skupina B (SOU dopravní): 1. Chachaři CF, Nová Žilina (Slovensko), FC Kahan, Nacapa!!!, Roxbury Ostrava
Skupina C (Kunčičky): Boca Senior’s Ostrava, PSV Solinky a Dudy (Slovensko), Avion Čistírna, HV Tonat, Javor Bordovice
Skupina D (Kunčičky): Lazio Zábřeh, Kastrol Team Žilina (Slovensko), Sportbar Racek, Player’s Orlová, Strom Solinky (Slovensko)
Vyřazovací zápasy (hala Kunčičky a dvě osmifinále ve Vítku) startují půl hodiny po poledni. Finále je na programu od 17.45 hodin