Václav Přibyl své zklamání po velké bitvě nikterak neskrýval. Ač s favorizovaným domácím a mladším protivníkem vydržel celý zápas, nebylo mu přáno vyhrát. „Snažil jsem se udržet v postoji, protože tam jsem měl mít převahu. Bohužel, Davidovi se pokaždé povedl takedown a dostal se tak do pozice na zemi, která mu vyhovovala. Takhle to pak vždy vydržel po zbytek kola. Zaslouženě výhra pro Davida," přijal porážku Přibyl, který mohl být spokojený s diváky, kteří stáli spíše na jeho straně, ač výhodu domácího prostředí měl mít Kozma.

„Chtěl jsem Přibyla zahazovat, podobně jako jiné soupeře v předchozích zápasech. Věděl jsem, že je zvlášť dobrý v postoji, kde ještě nemám moc zkušeností, takže bylo důležité jej dostat na zem. Tam jsem si na něj věřil a také jsem tam zápas vyhrál," zhodnotil duel Kozma.

Byl to ale boj, který trval maximální možnou dobu, tedy 5x5 minut. Po bitvě pak oba borci přiznali, že nikdy tak dlouhý a těžký zápas neabsolvovali. „Byl to asi nejnáročnější zápas, který jsem kdy zažil. Jak z pohledu kvality soupeře, tak také proto, že na pět kol jsem nikdy nebojoval," pronesl Kozma. „Je to velký nápor. Musíte si dobře rozvrhnout síly. Nemůžete riskovat, že třeba ve druhém kole vám dojdou, vyšťavíte se a pak do konce zápasu se povezete," doplnil ho Přibyl, který tak Kozmu nedokázal porazit stejně jako před dvěma lety.

Zajímavý ovšem nebyl pouze tento zápas. Napětí nechybělo ani ostatním střetnutím. Ostravským zápasníkům se ale moc nedařilo. Lukáš Tvrdý měl po celou dobu svého zápasu s Radkem Šopovem převahu, jenže na konci prvního kola udělal chybu a bylo po zápase. „Nemám k tomu moc co říct. Na soupeře jsem si věřil, jenže využil moji chvilkové nepozornosti, nasadil mi škrcení, a z toho se už nedalo dostat," svěřil se.

Podobně dopadl také domácí oblíbenec Jakub Gazdík, nad jehož síly byl Slovák Gábor Boraros. Gazdík po zápase neměl chuť svou porážku komentovat. Jeho přemožitel byl na tom opačně. „Věděl jsem, že je lepší v postoji. Chtěl jsem jej tedy shodit na zem a tam jej udeřit nebo dostat do páky. To se povedlo. Za vítězství jsem velice rád," popisoval mladý zápasník.

Velké rozčarování cítili v týmu Fighting Clubu Ostrava, za něhož ve druhém zápase večera nastoupil Martin Gren. Podle jeho soka Václava Šťastného si měl Gren asi po minutě zápasu říct o jeho ukončení, na což také reagovali rozhodčí a opravdu střetnutí skončili. To však podle trenéra ostravského klubu Jiřího Černého není pravda. „Martin Gren tvrdí, že žádné „Končíme" neřekl," vyjádřil se a potvrdil podání protestu. „Nemáme pocit, že bychom byli ve stavu, kdy bychom prohrávali a potřebovali zápas ukončit," dodal Černý.

S polovičním úspěchem se domů budou vracet frýdecko-místečtí bojovníci. Klub, který měl v Bonver Aréně největší podporu, vybojoval vítězství nejprve díky Karlu Kazlepkovi, který nedal šanci Marku Bartlovi. Jeho kolega Radek Vašenda ale následně nestačil na Matúše Juráčka. Tímto zápasem se také rozhodlo, že právě Juráček pojede reprezentovat Českou republiku na mistrovství Evropy.

Novinkou organizátorů pak byly dva zápasy thajského boxu v kleci. Nejprve během pár sekund vyřídil stále neporažený Tomáš Kantoe Poláka Macieje Musiala a poté na body vyhrál Patrik Neuvirth nad Michalem Koloničným.

Výsledky
vítěz: David Kozma, poražený: Václav Přibyl – na body
vítěz: Gábor Boraros, poražený: Jakub Gazdík – TKO, 1. kolo
vítěz: Radek Šopov, poražený: Lukáš Tvrdý – TKO, 1. kolo
vítěz: Patrik Neuvirth, poražený: Michal Koloničný – na body
vítěz: Tomáš Kantoe, poražený: Maciej Musial – TKO, 1. kolo
vítěz: Matúš Juráček, poražený: Radek Vašenda – TKO, 3. kolo
vítěz: Karel Kazlepka, poražený: Marek Bartl – TKO, 1. kolo
vítěz: Tomáš Kozma, poražený: Jiří Svoreň – na body
vítěz: Václav Šťastný, poražený: Martin Gren – TKO, 1. kolo
vítěz: Petr Ševčík, poražený: David Vašků – na body

Obhajoba titulu a pozice jedničky byl moje povinnost, kterou jsem splnil, říká David Kozma

Po závěrečném klaksonu, který ukončil poslední páté kolo titulového souboje mezi Davidem Kozmou a Václavem Přibylem, přišlo na řadu vyhlášení vítěze. Vyhlášení, které mělo buď potvrdit Kozmovu nadvládu v Česku nad váhovou kategorií do 70 kg, nebo určit Václava Přibyla jako nového držitele tohoto titulu. Nakonec rozhodčí zdvihl ruku dvacetiletého rodáka z Kaviné, čímž vybojoval své jubilejní desáté vítězství v kariéře a mohl si tak opět odnést desetikilový pás s sebou.

„Takový zápas jsem ještě neabsolvoval. Kvalitou soupeře i délkou zápasu to byl nejnáročnější duel, který jsem kdy bojoval," přiznal po utkání vítězný David Kozma. „Musím ale říct, že jsem očekával, že vyhraji před limitem. To se nepovedlo, ale v tuto chvíli to není důležité. Výhra jako výhra," doplnil David Kozma.

Jak se dá těch pětadvacet minut čistého času v kleci zvládnout? Zvlášť, když s takovou délkou zápasu nemáte zkušenosti.

Samozřejmě člověk se musí tvrdě připravit, to je základ. Já třeba trénoval dvoufázově každý den a to se snad v průběhu zápasu projevilo. Myslím si ale, že Vašek musel podstoupit podobnou přípravu, protože i ve svých dvaatřiceti letech vydržel celých pět kol, čímž mě určitě překvapil. Klobouk dolů před ním.

S jakou taktikou jste šel do duelu?

Byla podobná jako v předchozích zápasech. Snažil jsem se soupeře dostat na zem, protože jsem věděl, že Přibyl je zvlášť dobrý v postoji, kde ještě zdaleka nemám takové zkušenosti. Když se mi ho podařilo položit, tak už to bylo snadnější, protože tam jsem si na něj věřil a také díky tomu jsem ten zápas vyhrál.

V průběhu utkání jste měl převahu. Tušil jste tedy, že i když nevyhrajete před limitem, tak na body už ano?

V průběhu zápasu jsem si to myslel, protože i když to bylo vyrovnané, tak jsem cítil, že mám lehce navrch. Při tomto vědomí pak bylo důležité se soustředit na výkon a nic nepodcenit, aby nepřišla chyba, která by třeba mohla zápas rozhodnout v můj neprospěch.

Už jste jednou s Václavem Přibylem bojoval. Bylo to před necelými dvěma roky. Byl tento duel v něčem jiný než ten minulý?

Asi jedině v tom, že byl delší a tím pádem také fyzicky náročnější. Jiné rozdíly jsem v tom neviděl.

Před utkáním jste měl výhodu v domácím prostředí. Publikum ale spíše povzbuzovalo vašeho soupeře.

To je pravda. Sice jsem byl doma, ale mnoho fanoušků tady fandilo Vencovi. Nevím, jak je to možné. (směje se) Asi nejsem tak oblíbený, protože vím, že Venca je v tomto sportu u zápasníků i fanoušků hodně v oblibě, takže asi proto.

V přímém souboji jste tedy obhájil post české jedničky MMA v lehké váze. Co to pro Vás znamená?

V podstatě to byla moje povinnost, kterou jsem tímto splnil. Do zápasu jsem od začátku šel s tím, že titul musím znovu vyhrát a to se povedlo.

Bylo těžší titul poprvé získat nebo jej teď obhájit?

Obecně se říká, že těžší je obhajoba, takže to platí určitě i pro mě. Zvlášť v takto netypicky dlouhém zápase.

Úspěšný večer to však nebyl pouze pro vás, ale také váš bratr Tomáš dokázal v jednom z předzápasů uspět. To bude asi velká rodinná oslava.

To je pravda, i brácha vyhrál a to zcela zaslouženě, takže doma bude určitě s rodiči oslava, jak se patří. Nicméně já to nejprve zajdu oslavit do McDonaldu. (směje se)

V tuto chvíli zřejmě není v Česku moc zápasníků, kteří by vás mohli porazit. Nabízí se otázka, jestli vás neláká další konfrontace s někým ze zahraničí?

Určitě se tomu nebráním. V Česku jsem jednička, a dokud se tady nenajdou borci, kteří by mi ten titul vzali, tak budu chtít jezdit do zahraničí. Uvidíme, co mi vymyslí trenéři a můj management, ale v tuto chvíli netuším, co mě čeká dále.

David Hekele