Na ledě ČEZ Arény se od čtvrtka až do soboty představí mladí krasobruslaři z třiatřiceti zemí a jejich souboje budou určitě velice zajímavé. „Jsme posledním ze sedmi závodů Grand Prix juniorů, a v Ostravě se tak definitivně rozhodne o tom, kdo postoupí do finále v polovině prosince v čínském Pekingu,“ vysvětlil předseda a šéftrenér pořádajícího BK LR Cosmetic Stanislav Žídek a dodal, že diváci mají do ČEZ Arény vstup zdarma.

Seriál letos hostila města Courchevel (Francie), Brašov (Rumunsko), Graz (Rakousko), Sheffield (V. Británie) a Drážďany (Německo). Každý krasobruslař se může zúčastnit jen dvou závodů a získané body za umístění se sčítají. Do finále z celkové klasifikace postoupí nejlepších osm juniorů a juniorek, šest sportovních dvojic a tanečních párů.

„K velkým favoritům budou určitě patřit krasobruslaři z Číny, Ruska, Ameriky, Japonska a Kanady. V Grazu jsem viděl odhazované čtverné skoky u čínských sportovních dvojic. Dělají je na super úrovni jako senioři,“ těší se šéftrenér BK LR Cosmetic na zajímavé výkony v ČEZ Aréně. Barvy domácího klubu bude hájit 15letý junior Petr Coufal.

O pořadatelství Ostravy rozhodla Mezinárodní bruslařská federace ISU už v loňském roce. „Kandidátů bylo víc, zřejmě rozhodly naše organizátorské zkušenosti z předcházejících akcí i výborné zázemí na místě,“ konstatoval Žídek a prozradil, že velkým přáním je uspořádat mistrovství Evropy seniorů v roce 2014 nebo 2015.

>> Program GPJ

čtvrtek – 10: krátký program juniorek. 15.30: krátký program sportovních dvojic, 18.45: krátký program juniorů. Pátek – 10.30: krátké tance párů, 14: volné jízdy sportovních dvojic, 17.15: volné jízdy juniorek. Sobota – 10.30: volné tance párů, 14.15: volné jízdy juniorů.