„Byl to jeden z největších závodů, svým obsazením připomínal malé mistrovství světa,“ konstatovala šéftrenérka vítkovických moderních gymnastek Hana Nadkanská a dodala, že v Belgii se ve všech kategoriích celkem představilo 160 startujících z 31 zemí.
Čtyřboje seniorek, který se skládal z kuželů, švihadla, stuhy a obruče, se zúčastnilo 34 gymnastek. Zuzana Válková obsadila 14. a Martina Nečasová 25. místo. „V sobotu i v neděli se závodilo až do dvou hodin v noci. Zuzka, na kterou přišla řada hodinu po půlnoci, podala ve čtyřboji slušný výkon. Excelentně zajela obruč, kde ji od finále pro šest nejlepších dělily pouhé dvě desetiny bodu. Je to škoda, postup by si za předvedenou sestavu zasloužila. Kdyby bylo vypsáno osmičlenné finále jako při jiných mezinárodních závodech, startovala by v něm se třemi náčiními,“ hodnotila šéftrenérka výkon Válkové a dodala, že v umístění si polepšila i Nečasová. „Martina vloni v Gentu skončila třetí od konce. Je vidět, že za rok udělala kus práce,“ ocenila Nadkanská a prozradila, že Válkovou a Nečasovou už tento víkend čeká další velký závod v polské Wroclawi.
V soutěží nadějí mladších, skládajících se z míče, švihadla a obruče, hájila v Belgii vítkovické barvy Sára Květoňová, která v konkurenci 42 gymanstek skončila třiadvacátá. „Tak obrovský závod zažila poprvé, přesto měla všechny tři sestavy vyrovnané a zvládla ho i psychicky,“ pochválila šéftrenérka i nejmladší vítkovickou účastnici.