„Moc se na to těším, doma jsem ještě nehrál. Budeme mít v zádech naše fanoušky, takže udělám 120 procent proto, abychom vyhráli,“ říká Hájek, kterému zkušenosti s prestižní soutěže družstev nechybí.

„Už jsem v Davis cupu pár důležitých zápasů odehrál, takže bych to měl zvládnout po psychické stránce bez problémů,“ usmívá se olomoucký rodák, který v červenci loňského roku dotáhl jako jednička Čechy k vítězství v Chile a postupu do semifinále proti Srbsku.

Tehdy obě opory, Tomáš Berdych a Radek Štěpánek, odpočívaly. Tentokrát však měla sehraná dvojice, která stojí za posledními českými úspěchy, zdravotní problémy a nebylo jisté, jestli budou fit. Berdych stehenní sval včas doléčil, Štěpánek však chřipku nevyležel a musel se omluvit.

„Je pro nás velká ztráta, že je Radek nemocný, ale musíme se s tím vypořádat. Vím to už déle, protože jsem byl minulý týden na turnaji v Americe s ním a viděl, jak vypadá. Nebylo mu vůbec dobře, byl hodně nemocný, takže jsem tušil, že se do zápasu s Kazachy nedá dohromady,“ vykládá Hájek.

Když pak začal mít zdravotní problémy taky Berdych, pořádně v něm hrklo. „Trochu jsem se lekl, protože kdyby nedej bože nebyl ani Tomáš v pořádku, tak by byla situace kritická. Ocitli bychom se pod velkým tlakem, byli bychom bez prvních dvou hráčů,“ upozorňuje Hájek.

„Naštěstí je Tomáš v pořádku a já doufám, že on bude tím tahounem týmu, a já i ostatní kluci přispějeme nějakým bodem k tomu, aby bylo utkání hotové už v sobotu,“ podotýká Hájek. Ani jemu se nevyhnula viróza. Nebyla ale tolik zákeřná, jako v případě Štěpánka, navíc ji poctivě vyležel v Americe a do Ostravy přicestoval už pouze s drobným nachlazením.

„Mně to naštěstí zachytilo v lehčím stádiu, než Radka. Tři dny v Americe mi nebylo dobře, strašně bolelo celé tělo. Sice jsem neměl horečky, ale první kolo jsem nedohrál. Nebyl jsem připraven, abych tam běhal v tom teple třeba tři sety. Po první sadě jsem to skrečoval, zůstal tam ještě dva dny a pořádně to vyležel, abych v té největší únavě neletěl a cesta mě nedorazila,“ vysvětlil Hájek své zdržení za mořem, kde mu dělala společnost jeho manželka.

„Byla tam se mnou tři týdny a ta nemoc nebyla vůbec příjemná. Venku bylo pětadvacet stupňů, člověk se chtěl jít někam projít, okoupat se, ale nešlo to. Pořád jsem byl na hotelovém pokoji a bral léky,“ poznamenal Hájek.

Teď už je zdráv a nedočkavě vyhlíží utkání s Kazachy. „V neděli jsem měl ještě trochu chycený hlas, ale už jsem úplně zdravý a připravený na zápasy. Soupeře znám dobře z turnajů, se všemi jsem už hrál. Proto nečekám žádné taktické manévry, překvapit se asi nemůžeme ničím,“ dodal nažhavený Hájek.