Basketbalisté NH Ostrava se hned na úvod nové sezony postarali o velkou senzaci, když v sobotním utkání 1. kola zdolali ambiciózní celek Prostějova 67:60 (10:10, 23:25, 39:41).

Samotný zápas ale dlouho moc basketbalové krásy divákům nenabídl. Oba celky se střelecky trápily a ve hře bylo hodně nepřesností a technických chyb. Prostějov prakticky celý zápas vedl.

„Bylo důležité, že nám hosté ani jednou neodskočili na více než deset bodů," uvedl kouč NH Ostrava Dušan Medvecký, který potvrdil, že jeho tým vyhrál hlavně kvůli dobré obraně.

„Byl to nervózní zápas a my se celý první poločas trápili střelecky. To, že Prostějov dal u nás jen 60 bodů je skvělý počin. V závěru utkání nám tam napadaly trojky, které jsme předtím dlouho neproměňovali," uvedl kouč NH Ostrava Dušan Medvecký, jehož tým zlomil zápas v posledních čtyřech minutách. „Když jsme se dostali v druhé polovině poslední čtvrtiny do vedení, strašně nás to nakoplo a zápas jsme dohrávali v euforii," dodal Medvecký.

Kouč Prostějova Zbyněk Choleva viděl hlavní problém svého celku v mizerné střelně. „Dali jsme jen 60 bodů, což je málo. Bylo vidět, že je začátek sezony, zápas byl hodně nervózní. Třiadvacet minut v utkání jsme vedli, ale v závěru to tam začalo domácím padat. Proměnili tři trojky a dali i nějaké koše z nájezdů. My naopak z dobrých pozic své možnosti neproměňovali," dodal Choleva.

NH Ostrava – Ariete Prostějov 67:60 (10:10, 23:25, 39:41)

Nejvíce bodů: Hooker 20, Bohačík 20, Číž 8, Kerr 6, Caldwell 6, Koloničný 4, Bratčenkov 3 – Šteffel 12, Marko 10, Palyza 9, Roseboro 8, Dokoupil 8, Tomanec 7, Slezák 4, Kouřil 2.

Další ohlasy z utkání najdete v pondělním tištěném vydání Moravskoslezského deníku.