Romana Tomečková, kteréscházejí čtyři zásahy k pokoření stovky vstřelených branek v sezoně, byla smutná z toho, že její celek nebyl za srdnatý výkon bodově odměněn.

„Z naší strany se jednalo o velmi dobře sehraný zápas, což nejspíše nečekali diváci, trenéři a možná i soupeř. Konečně jsme začaly makat a obrana byla fakt skvělá. Když hraje dobře obrana, jde to potom i v útoku. To je rovnice, která i tentokrát platila. Škoda jen, že jsme ten zápas nedotáhly alespoň k remíze. Nejsem sama, která si myslí, že bychom si ten bod za snahu i bojovnost zasloužily,“ poznamenala Tomečková, která právě z Olomouce v létě do Ostravy přišla.

I proto neměla s motivací pro tento duel problém. „Navíc nám kvůli dohodě při přestupu chyběly Míša Hrbková s Domčou Seluckou, což nás ještě více nažhavilo. I když obě holky samozřejmě chyběly, náš výkon byl velmi dobrý. Hráčky, které jinak tolik nehrají, se dostaly na hřiště a chtěly se ukázat, což se jim povedlo. I mně osobně připadlo, že jsme se ještě více semkly. Bojovaly jsme jedna za druhou, hrály obětavě,“ řekla Tomečková, která potvrdila, že byla na svůj celek právem hrdá.

Poruba prohrála hlavně díky nevydařenému závěru, kdy soupeř dvěma góly nakonec otočil skóre. „Zápas jsme si prohrály samy. Na konci jsme vyrobily mnoho technických chyb, což se v takovémto utkání nesmí stávat. V posledních dvou minutách jsme jim přihrávaly míče až do ruky, ony proměnily brejky a bylo rozhodnuto.“

Tomečková si pochvalovala atmosféru derby. „Byl tady rachot, atmosféra byla parádní. Divákům děkujeme a věříme, že za čtrnáct dní v duelu s Jindřichovým Hradcem to bude ještě lepší,“ dodala Tomečková.

Poruba hostí v klíčovém utkání Interligy Jindřichův Hradec v sobotu 19. března od 17 hodin. Ještě předtím čeká na svěřenkyně trenéra Aleše Chrastiny o tomto víkendu duel v Bánovcích.