Ovšem první kola ukázala, že by to neměl být sebemenší problém. Tým trenéra Pavlíka prohrál jen jednou a naposledy ztratil bod za remízu na palubovce vedoucího Jindřichova Hradce.

„A opravdu jsme tam tratili. Nikdo asi nečekal, že bychom tam mohli uspět, ale pro nás je nakonec remíza zklamáním,“ řekl trenér Poruby, jehož svěřenkyně byly opravdu jen kousek od překvapení.

„Od začátku jsme vedli a v poločase to bylo o tři branky. Ale v závěru nás trošku přitlačili rozhodčí, což jsme čekali. My jejich přízeň nemůžeme čekat ani doma. Ale v závěru jsme už remízu dokázali udržet,“ posteskl si Pavlík.

eho družstvo nezadržitelně stoupá tabulkou vzhůru. Záchranu sice stále ještě nemá jistou, i když při současné formě je to opravdu jen otázka času. Důležitý krok k setrvání v soutěži mohou udělat už příští neděli, kdy doma přivítají zlínské Sportovní centrum mládeže. To je v tabulce o tři body pod nimi.

„Když je zdoláme, v podstatě jsme zachráněni. Holky si věří, ale jednoduché to nebude. U Zlína vždy záleží na tom, s kým přijede. A vzhledem k tomu, že interligové družstvo hraje v sobotu, jsem přesvědčen, že budou mít k dispozici skoro kompletní tým z nejvyšší soutěže. Přesto si na ně věříme,“ hýří optimismem a sebevědomím kouč Poruby.

A pokud se jeho předpoklady potvrdí a soupeř přijede s interligovou soupiskou, naplno se ukáže, jak na tom jeho děvčata opravdu jsou. „Už jsme si dokázali, že se směle můžeme měřit i s nejlepšími. A teď se ukáže, jak obstojí v konkurenci s interligou,“ dodal Pavlík.