Po středeční výhře ve Finsku 26:24 se Češi mohou těšit na závěrečný šampionát v Rakousku, Norsku a Švédsku. Český tým bude na EURU obhajovat jeden z nejlepších výsledků samostatné historie české házené, předloňské šesté místo.

Po více než pěti letech se házená vrací do velké hokejové arény. Házenkářský svátek bude totiž hostit Ostravar Arena a fanoušci se mohou těšit nejen na zakončení sezony, ale i atraktivní házenkářský program, který startuje už ve 14 hodin.

„Nedělní den pojmeme jako oslavu házené a já věřím, že se stane i milou tradicí do budoucna a příležitostí, jak se společně ohlédnout za končící sezonou,“ vyhlíží k nedělnímu odpoledni prezident Českého svazu házené Jaroslav Chvalný.

O co půjde? Házenkáře i jejich fanoušky čeká v Ostravě od 15.30 hodin fanzóna s občerstvením a prezentací produktů některých partnerů české reprezentace a doprovodné akce. Už ve 14 hodin odstartují celý program finálové zápasy výběrů krajů dívek a chlapců přímo na palubovce Ostravar Areny. Na hlavní scéně si pak medaile převezmou vítězné týmy letošního ročníku Žákovské ligy i vítězné krajské výběry.

„Společně si pak připomeneme i významná jubilea českých a československých házenkářských legend. Své diplomy si převezmou úspěšní absolventi mezinárodního trenérského programu Master Coach a na jevišti se za sezonou ohlédnou i trenéři české mužské reprezentace,“ přibližuje dál Chvalný.

Před utkáním s Bosnou (v 18 hodin) se s reprezentační kariérou rozloučí Honzové Sobol, Landa a Stehlík. „Přál bych si, aby přišla plná hala a hnala nás k vítězství. Bude to i pro mě nová zkušenost, ještě jsem nikdy doma v hokejové hale nehrál. Moc se na to těším,“ říká k ostravskému souboji reprezentační pivot Leoš Petrovský.

Vedle souboje na palubovce pak hlavním vyvrcholením programu bude korunování nejlepších hráčů Strabag Rail Extraligy a MOL ligy, osobností obou soutěží, talentů sezony a především vyhlášení ankety Házenkář a Házenkářka roku 2018. Vyhlášení výsledků se uskuteční o přestávce kvalifikačního zápasu přímo na palubovce před zaplněnými tribunami Ostravar Areny.

Bezprostředně po utkání proběhne autogramiáda všech přítomných reprezentantů.