Jednou jsi nahoře, jindy zase dole. Porubská házenkářka Barbora Mýlková nebude na sobotní pohárovou odvetu Challenge Cupu v tureckém Izimiru vzpomínat v dobrém. Její celek totiž přišel o šestibrankový náskok z domácího utkání a v poháru po porážce 17:23 skončil už v osmifinále.

Spontánní radost a oslavné tance tureckých hráček přímo na palubovce ostře kontrastovaly se smutkem ostravských hráček. Ty ještě dlouho po utkání nechápaly, co se vůbec v sobotu večer v Izmiru stalo. A většina z nich nečekané vyřazení obrečela. Hodně smutná a zklamaná byla i odchovankyně ostravské házené Barbora Mýlková. „Vůbec nechápu, co se ve druhém poločase stalo. O přestávce to bylo 10:10 a my věřily, že ten zápas zvládneme a postoupíme," uvedla roztřeseným hlasem a se slzami v očích Barbora Mýlková.

Její celek absolutně nezvládl, když druhý poločas prohrál 7:13 a vypadl. „V 50. minutě jsme přitom daly tři góly v řadě a snížily na 16:19. Fakt se mi o tom teď bezprostředně po utkání špatně mluví. Možná jsme si už myslely, že se to uhraje samo," ulevila si pětadvacetiletá střední spojka.

Uznala, že její celek nepodal tak kvalitní výkon jako v domácím prostředí, kde vyhrál 28:22. „Vůbec jsme nevycházely z toho, co jsme chtěly hrát a řekly si na předzápasových poradách," řekla Mýlková. Mrzelo ji, že kromě horší ofenzivy nehrál její celek dobře ani v obraně, i když inkasoval jen 23 branek. „Proti domácímu prostředí ale naše obrana nebyla tak kvalitní."

Odmítla, že by její celek podlehl bouřlivému prostředí, které hlavně v závěru střetnutí v Izmiru panovalo.

„Domácímu celku fanoušci pomohli, ale zase to nebylo nic výjimečného. My jsme s tím před zápasem počítali a byli na to vnitřně připravené."

Velké výhrady měla k verdiktu rozhodčích, kteří ji v samotném závěru v utkání vyloučili. „Vůbec nechápu, za co jsem dvouminutový trest dostala. Z mého pohledu to bylo hodně sporné. I když se na výsledku už nic nezmění, tak jsem moc zvědavá, až ten inkriminovaný zákrok uvidím na videu. Z mého pohledu se jednalo o hodně sporné rozhodnutí," kroutila hlavou Mýlková.

Osudový moment z 58. minuty si bude podle všeho vyčítat dlouho. „Jsem z toho hodně smutná i naštvaná zároveň, protože jsme třeba právě kvůli tomuto mému vyloučení přišli o postup," řekla roztřeseným hlasem Mýlková.

O neúspěchu ambiciózního ostravského celku, který tak v Challenge Cupu neobhájil loňskou účast ve čtvrtfinále, ale jen tento moment nerozhodl. „Prožíváme velké zklamání. Po domácím utkání jsme si fakt věřili, že to v Izmiru zvládneme a postoupíme. Na utkání jsme se hodně těšili… Zase se ukázalo a potvrdilo, že v házené šestibrankový náskok nic neznamená. Bohužel pro nás," litovala.

Porubě tak k postupu nepomohla ani nečekaná podpora v hledišti. Na zápas totiž dorazila také šestice českých fanoušků, kteří v Izmiru staví křižovatky a pohárový zápas si nenechali ujít. „Bylo to pro nás velké překvapení, že tady šest českých fanoušků dorazilo. Je nám líto, že jsme jim nepoděkovaly lepším výsledkem," zakončila Mýlková.