Házenkářky DHC Sokol Poruba povede za obhajobou zisku bronzových medailí v mezinárodní Interlize levoruká spojka Leona Šviráková, který před sobotním startem Interligy hýří zdravým sebevědomím.

„Letní příprava byla náročná, ale taky vcelku dlouhá. Nyní se už těšíme na start nové sezony, kdy nejprve doma hostíme Prešov a Písek a ve třetím kole hrajeme reprízu finále v Mostě. Možná je dobře, že na úvod máme relativně slabší soupeře, abychom se mohly ještě rozehrát. V každém případě úvodní dva domácí duely musíme za každou cenu zvládnout a vyhrát," vyhlásila Leona Šviráková, která by měla také v této sezoně patřit k ústředním postavám Poruby.

Loni pomohla k zisku bronzových medailí v Interlize a stříbrných medailí v české části play-off. „Naši velkou výhodou je, že se kádr přes léto moc nezměnil. Odešla do Německa jen Petra Adámková, ale zase přišly Helena Ryšánková a Andrea Očadlíková. Navíc se snažíme hrát vlastně pořád stejným systémem, který nám, myslím, sedí. Pro nás bude zase nejdůležitější, abychom se dokázaly na zápasy plně koncentrovat. Když se nám zase bude dařit soupeřům vnutit náš styl hry, bude to dobré," pokračovala česká reprezentantka.

Sama očekává, že porubský celek bude kromě házenkářské kvality zase zdobit bojovnost. „Máme mladý tým, který prahne po dalších úspěších. Myslím, že fyzicky na tom budeme zase velmi dobře. A navíc fakt věřím, že tým má i vnitřní sílu a nikdy žádný zápas nevzdá. To jsou věci, na kterých chceme mít i letos hru založenou," pokračovala Šviráková.

Sama by ráda v budoucnu napodobila dnes už své bývalé spoluhráčky z Poruby Michaelu Hrbkovou a Petru Adámkovou, které přestoupily do zahraničí. „Také mým velkým snem je si někdy v budoucnu vyzkoušet nějakou zahraniční soutěž. Nejen já, ale i další spoluhráčky věříme, že když to dokázaly Míša s Petrou, můžeme to taky," usmála se Šviráková, která si váží toho, že porubský celek bude také v této sezoně hrát Challenge Cup.

„Je to pro nás všechny velký svátek si zahrát proti celkům z Francie nebo Portugalska, jako se nám to podařilo v minulé sezoně. A jsem za to ráda třeba i proto, že na sebe v těchto zápasech můžeme upozornit. Je jasné, že právě tyto souboje jsou daleko více sledované než třeba utkání v Interlize," dodala Šviráková, jejíž tým vstoupí do nové sezony sobotním zápasem s Prešovem (18 hodin).