V Mostu ale svěřenkyně trenéra Jána Beňadika tahaly od samého začátku za kratší konec. Domácí celek, který hnalo k vítězství jedenáct stovek (!) fanoušků, si hned v úvodu vypracoval pětibrankový náskok.

Ten domácí hráčky vcelku bez problémů udržely až do konce. Na dostřel tří branek (21:24) se Poruba dostala ke svému soupeři jen v úvodu druhého poločasu, pak ale domácí hráčky zase zabraly. „A my v této pasáži bohužel udělali zase nějaké zbytečné chyby," poznamenal Beňadik.

Hrdinkou zápasu byla vytáhlá domácí kanonýrka Hana Martinková, která se doslova „zázračně" dostala ze zdravotních problémů, kvůli kterým odjela z poslední reprezentační akce českého národního celku v Chebu. A Porubě nasázela třináct branek! „Jednou jsem jich dala v dorostu i sedmnáct, ale v Interlize je tohle můj rekord. Ale na to já moc nehledím, důležitá je samozřejmě výhra našeho týmu, dva body jsou mnohem cennější," řekla Martinková.

Kouč domácích Dušan Poloz, který je zároveň asistent trenéra u národního celku, byl s výkonem vcelku spokojený. „Na co jsme sáhli, to nám vyšlo. Mám dojem, že soupeř snad třikrát nebo čtyřikrát změnil obranný systém. A my vždy dokázali odpovědět. Z tohoto pohledu to byl excelentní výkon. Trošičku mě mrzí, že nebyl vyšší náskok. V útočné fázi jsme si zasloužili vyhrát o více branek," řekl Dušan Poloz.

Porubský trenér Ján Beňadik byl hlavně rád, že po dlouhé době měl k dispozici kompletní tým. Tedy i s uzdravenou reprezentantkou Pavlou Poznarovou.

„Spokojený jsem s výkonem ve druhém poločase. Zlepšili jsme hru v obraně, která snesla už přísné měřítko. Holky bojovaly a hrály agresivně přesně tak, jak jsme si o přestávce řekli. Taky v útoku jsme se hodně zlepšili. Bylo to ale dáno i tím, že jsme po delším čase konečně zase hráli v kompletním složení. A s každou přibývající minutou jsme se lepšili. Výborně zahrála Míša Hrbková, která vstřelila devět branek. Ale pochválit bych chtěl za výkon ve druhém poločase celý tým. Na tomto výkonu můžeme rozhodně v další části sezony stavět," podotkl Beňadik, jehož tým už má jistý zisk bronzové medaile.

„To ale nemění nic na tom, že v posledním utkání Interligy musíme Senec za každou cenu porazit. Body se totiž počítají i v nadstavbě v boji o český titul, kde budeme chtít taky uspět," dodal Beňadik.