„To jednání bylo hodně složité a zdlouhavé. Musím říct, že za čtyři poslední roky, kdy Poruba pravidelně startuje v evropských pohárech, jsem ještě nebyl při jednání tak nervózní," přiznal Adámek.

Důvodem bylo hlavně to, že zástupci gruzínského klubu vůbec nereagovali na e-mailovou korespondenci. „Dokonce jsem požádal o pomoc i gruzínskou házenkářskou federaci. Nakonec jsme se dohodli na tom, že oba zápasy odehrajeme v Tbilisi," uvedl Adámek s tím, že právě s touto variantou předem tak trochu počítal. „Byla to hra s časem, protože s každým dalším týdnem se zvyšovala i cena letenek," pokračoval Adámek.

Porubský celek udelá vše pro to, aby postoupil. „Do Tbilisi poletíme s jedním přestupem v Kyjevě. Budeme tam den předem a stihneme i klasický předzápasový trénink v hale, kde se budou oba zápasy hrát. I když s gruzínskou házenou nemáme moc velké zkušenosti, věřím, že kvalita bude na naší straně a postoupíme. Bude to pro náš mladý tým zase velká zkušenost, protože kromě soupeře se budou holky muset umět vypořádat i s neznámým a vcelku exotickým prostředím. Třeba dva roky stará zkušenost z Portugalska, kdy jsme v Portu s týmem Colegio de Gaia postoupili až po sedmičkovém rozstřelu, nám pak v sezoně hodně pomohla," dodal Adámek.