Po právu se opřel především o výkon ze čtvrtečního přátelského utkání s rakouským Hypem, který Poruba senzačně vyhrála 30:29. „Ale rozhodně bych nerad tento výsledek přeceňoval. Šlo jen o přípravu a mým úkolem nyní je, aby tým pochopil, že podobně bojovné a kolektivní výkony musí podávat každý týden," zdůraznil Beňadik.

Po odchodech tří zkušených hráček s reprezentačními zkušenostmi (Chrenková, Selucká, Tóthová) se mohlo zdát, že tým ztratí potenciál se prát o nejvyšší příčky. Příprava ale potvrdila, že také mladé hráčky z porubského kádru mají svou kvalitu. „Ale vše se ukáže až v sezoně, výsledky z přípravy jsou jen jakýmsi vodítkem pro trenéra. Až v mistrovských zápasech se přesně ukáže, jak na tom tým je," zopakoval Beňadik.

Na první pohled je ale patrné, že po odchodu Chrenkové, Selucké a Tóthové se změnil způsob hry DHC Sokol Poruba. „Mnohem více sázíme na kolektiv, to pojetí je týmovější. I proti Hypu se mi zdálo, že bojujeme jedna za druhou. A to je cesta, kterou musíme jít," řekla po výhře nad posledním vítězem PVP Michaela Hrbková.

Sama už v přípravě ukazuje, že to bude právě ona, kdo by měl společně s Lucii Uhrákovou, Pavlou Poznarovou nebo Petrou Adámkovou tým v těžkých zápasech táhnout.

Proti Hypu česká reprezentantka vstřelila třináct branek a jasně ukázala, že je připravena nejen na Interligu, ale také na prosincové MS v Srbsku.

Přípravě na dosavadní vrchol její kariéry podřídila v létě doopravdy vše. Kromě tvrdé dřiny v tréninku se dokonce z rodné Olomouce do Ostravy s přítelem přestěhovala. „Míša Hrbková už během přípravy prokazuje velký progres. Její výkony jsou už delší dobu stabilní a potvrzuje, že patří k velkým osobnostem nejen našeho celku, ale celé soutěže," poznamenal Beňadik.

Sám prožil během víkendového turnaje O pohár městského obvodu Poruba hodně těžké chvilky, kdy měl velké problémy se složením sestavy. Do hry mohl nasazovat jen osm hráček. „Šanci dostaly mladé holky z týmu, které měly možnost v zápasech s kvalitními soupeři ukázat, jaký je v nich potenciál," uvedl Beňadik.

V pondělí se rozhodlo, že Poruba se ve středu nakonec nestřetne s rumunským mistrem Baia Mare. „Vedení rumunského týmu zrušilo soustředění v Hodoníně a zápas tak odřeklo," vysvětlil manažer DHC Sokol Poruba Libor Adámek s tím, že náhradního soupeře pro středeční termín už nehledal. „Máme za sebou hodně náročný program, kdy jsme nastoupili ve čtvrtek proti rakouskému Hypu a o víkendu odehrály holky další tři zápasy na mezinárodním turnaji v Polance. Proto jsme se s trenérem hlavně s ohledem na současný zdravotní stav mužstva shodli, že během týdne budeme jen trénovat a věnovat se rehabilitaci," poznamenal Adámek.

DHC Sokol Poruba tak nastoupí k dalším přípravným zápasům až o víkendu, kdy startuje v Praze na tradičním turnaji pořádaný pražskou Slavii. „Věřím, že se zdravotně dáme během týdne do pořádku a v Praze nastoupíme kompletní," dodal kouč Ján Beňadik, jehož tým v Praze změří síly s celky Slavia Praha, LUČ Moskva, MTV 1860 Altlandsberg a Budaörsi Kézilabda Sport.