Do Ostravy dorazí začátkem března francouzský celek Union Mios Biganos-Begles. Právě soupeře ze sedmitisícového městečka v Akvitánii poblíž Bordeaux přisoudil házenkářkám Poruby úterní los ve Vídni pro očekávané čtvrtfinále Challenge Cupu.

První zápas se bude hrát o víkendu 7., případně 8. března v Ostravě, odveta o týden později. „Ze sedmičky soupeřů už se nedalo moc vybírat, protože jsme se mohli střetnout jen se silnými celky. Je patrné, že budeme hrát klasickým způsobem doma a venku. Pro většinu našich hráček a věřím, že i všechny naše věrné fanoušky to bude velký házenkářský svátek," uvedl manažer Poruby Libor Adámek, jehož tým se mezi osm nejlepších probojoval přes portugalské celky Juve Lis a Colégio de Gaia. Mios v minulém kole vyřadil švýcarský Winterthur, který dvakrát v domácím prostředí porazil 34:18 a 28:16.

Nováčkovi francouzské ligy zatím průběžně patří poslední desáté místo, což ale podle slov kouče Jana Beňadika nevypovídá o síle týmu. „Všechny výsledky má Mios velice těsné. Loni postoupil do semifinále Challenge Cupu, takže tým bude mít i mezinárodní zkušenosti. Ve francouzské lize působí trenér českého národního družstva Jan Bašný a také několik slovenských házenkářek. Věřím, že nám ve shánění informací pomohou. V této chvíli nedokážu odhadnout, kdo je favoritem. Je doopravdy těžké srovnávat českou klubovou házenou s tou francouzskou, ale věřím, že se o postup popereme," poznamenal kouč Jan Beňadik.

Podobně bojovně se k losu postavila i brankářka Markéta Doláková. „Pro nás je malou nevýhodou, že se začíná v Ostravě. O francouzském klubu moc informací zatím nemáme. Ale co jsem tak slyšela, tak by měla tamní liga být o něco kvalitnější než česká. Ale taky hodně záleží na špičce a celcích, které se pohybují v dolní polovině tabulky. Z toho mi vyplývá, že soupeř by měl být hratelný. V každém případě se na ty souboje moc těšíme," dodala Doláková.