„Už jako hráč jsem suchou přípravu nenáviděl a neznám hokejistu, který by běhání a nabírání kondičky měl rád. Proto jsme to klukům chtěli trošku zpestřit a vymysleli jsme akci v Žermanicích a pak paintball. Ten ale přišel až úplně nakonec, a bylo to takové poděkování za to, jak hráči celou dobu opravdu poctivě makali,“ poznamenal trenér Vítkovic Miroslav Fryčer.

S kondiční přípravou, jejíž součástí bylo i soustředění v Chorvatsku, je kouč nadmíru spokojený. Vše klapalo podle plánu. „Neměli jsme jediný problém. Všichni makali, jak měli, a hlavně se novým klukům podařilo zapadnout do kabiny. Ta vítkovická je totiž hodně specifická a hráči nepřijmou jen tak každého. Ale tentokrát s tím nebyl sebemenší problém,“ řekl Fryčer.

Kádr, s kterým absolvoval přípravu, považuje víceméně za uzavřený. A to i přesto, že se velmi hlasitě spekuluje o odchodu Zbyňka Irgla do Ruska. „To jsou všechno spekulace, a tím se nehodlám zabývat. Pro mě je důležité, že všichni tady mají smlouvu a věřím, že hráči, kteří absolvovali s týmem přípravu, nakonec vyjedou i na led. A to se týká i Irgla, Barinky, Burgera nebo Hubáčka,“ řekl Fryčer.

Pokud by ale některá z hvězd nakonec přece jen odešla, tým by se s tím vyrovnával hodně těžce. „Opakuji, že věřím, že všichni hráči zůstanou. Pokud by někdo odešel, museli bychom se s tím nějak vypořádat. Protože nahradit je není v silách klubu. Hráči podobných kvalit totiž na trhu nejsou,“ dodal Fryčer.

Dovolená končí 22. července a o den později tým vyjede poprvé na led. První přípravná střetnutí jsou na programu začátkem srpna, ale na webových stránkách klubu avizovaný Vsetín podle všeho první soupeřem mužstva asi nebude.