Rozhodnutím Ligové komise hokejbalového svazu zůstal TJ Sokol Poruba i pro sezonu 2011/2012 v I. lize. V „moravské“ skupině druhé nejvyšší soutěže došlo k minimální změně v obsazení mužstev, když pouze místo „béčka“ HBC Hradec Králové je novým účastníkem mužstvo Lokomotivy Česká Třebová. Start I. ligy proběhne 3. a 4. září, kdy Poruba zajíždí za svými soupeři do Sudoměřic a Hodonína.

Novou sezonu zahájí hokejbalisté TJ Sokolu Poruba pořádáním druhého ročníku mezinárodního turnaje O číši krále severní Moravy, který se uskuteční 27. a 28. srpna právě na hřišti v Porubě. Kromě loňského obhájce prvenství LG Bratislava a extraligového týmu INTEVO Karviná se dvoudenního klání zúčastní Vikings Skalica, HC Warriors Havířov, SK Suchdol nad Lužnicí a pořádající sokolové.

„Proti minulému ročníku ligy jsme lehce posílili kádr a na novou sezonu se poctivě připravujeme už od května. Od turnaje v Ostravě, který chápeme jako vyvrcholení, čekáme především prověření fyzické i mentální připravenosti hráčů v těžkých bojích s kvalitními soupeři,“ uvedl předseda hokejbalového oddílu TJ Sokol Poruba Tomáš Macko.

„Do nové sezony bychom rádi vstoupili mnohem sebevědoměji a s vyššími ambicemi než loni. Společně s hráči jsme si vytyčili jasný cíl. Chceme získat dvacet bodů, což by mělo bezpečně stačit na záchranu v soutěži, možná i na účast v play off,“ přiblížil Macko ambice porubského týmu.

(sn)