V minulé sezoně dokráčeli Arrows do finále extraligy, kde jejich senzační jízdu uťali až brněnští Draci. Letos má jediný ostravský baseballový celek opět nejvyšší ambice. Aby také ne, když do porubského areálu proudí stovky diváků.

Hrající trenér Aleš Navrátil věří, že našlapáno bude také v pátek večer, kdy v 19 hodin vypukne duel s Technikou.

Letošní zápasy Arrows – Skokani Olomouc 15:0, Skokani Olomouc – Arrows 0:10, Arrows – Kotlářka Praha 8:9, Arrows – Kotlářka Praha 14:9, Arrows – Draci Brno 6:3, Arrows – Hroši Brno 6:2, Hroši Brno – Arrows 1:3.

Jste spokojeni se vstupem do sezony?
Ano, vždyť jsme dosáhli na pět výher a jen dvakrát prohráli. Nepovedl se nám vlastně jen jeden zápas s Kotlářkou.

Podlehli jste dvěma konkurentům v boji o zlato a jste spokojeni. Hovořím opravdu s aspiranty na titul?
Extraliga je rozdělena na části. Play-off se hraje od nuly. Naším nejbližším úkolem je dostat se do vyřazovacích bojů. Chceme nabrat zkušenosti a rozehrát se.

Cílem ovšem zůstává mistrovský titul?
Zatím bych nikam nespěchal. Až budeme ve finále, řeknu: Hrajeme o zlato.

Co se zatím Arrows daří a na čem je nutné pracovat?
Trochu nás trápí obrana. Rezervy v ní bych rozdělil na mentální a fyzické. Proto trénujeme a mluvíme spolu. Nepochybuji, že v ní budeme brzy stejně dobří jako v útoku.

ARROWS OSTRAVA letos v extralize baseballistů prohráli jen dva zápasy. K oporám týmu patří čtyřiačtyřicetiletý hrající trenér Aleš Navrátil.Zdroj: Deník/Jan BenešS Technikou se utkáte pod umělým osvětlením, což je v českém baseballu stále výjimečné. Vyhovuje vám to?
Večerních zápasů se nebojíme. Mají příjemnou a specifickou atmosféru. Domácí hřiště je také naší výhodou. Stejně tak světla. Technika je nemá, nemůže mít pod nimi natrénováno.

Držíte ale více trumfů.
Jsme favorité. Technika omladila kádr, zkušených hráčů má minimum. Silnější bychom měli být v nadhazovací baterii. A nepochybuji, že dovedeme být agresivnější také na pálce.

Ještě pár slov k divákům. Jak vnímáte baseballový boom v Ostravě?
Ohromně si ho užívám. V celé kariéře jsem nic podobného nezažil. Diváci chodí, povzbuzují nás. Jsou nejlepší v celé republice.

Říká čtyřiačtyřicetiletý matador… Je pro sportovce složité nastoupit k extraligovému utkání v tak zralém věku?
Musím to zaklepat: zdraví drží. Mladí kluci mi navíc nedovolí, abych si ulevil. Vždycky mě dokopou k tomu, abych na sobě pracoval. A taková je naštěstí filozofie všech lidí v Arrows.