Třiadvacetiletý halový světový rekordman na 60 metrů a loni a zatím i letos nejrychlejší muž sezony na stovce poběží v Ostravě svou první letošní dvoustovku. Na obou tratích se chce kvalifikovat na podzimní mistrovství světa.

Coleman, jenž na MS 2017 při rozlučce porazil Bolta a získal stříbro na 100 metrů, starty šetří. Letos zatím běžel stovku v Šanghaji a ve čtvrtek se na nejkratším sprintu představí na mítinku Diamantové ligy v Oslu. Pak se přesune do Ostravy, kde si poprvé v sezoně vyzkouší delší sprint. Na něm má osobní rekord 19,85 sekundy. Jedenáct let starý Boltův rekord mítinku je o dvě setiny lepší. Dvoustovku určitě poběží český rekordman Pavel Maslák a slovenská hvězda Ján Volko.

FOTBAL: I.A třída: Vřesina – Mokré Lazce, 9. června 2019 v Ostravě.
Fotbalisté Vřesiny splnili povinnost. Zachránili se

Pořadatelé jednají o případném dvojstartu sprinterů, kteří se chystají na stovku. Hvězdou nejkratšího sprintu bude trojnásobný olympijský medailista z Ria Kanaďan Andre de Grasse.

Teprve podruhé od roku 2009 se bude závodit na míli. Nejlepší Češi Jakub Holuša a Filip Sasínek se utkají s úřadujícím vicemistrem Evropy na 1500 metrů Marcinem Lewandowským z Polska, Holušovým kolegou z tréninkové skupiny.

Na Zlaté tretře bude 20. června k vidění řada velkých zahraničních i domácích hvězd. V kouli se utkají mistr světa Tom Walsh z Nového Zélandu a americký olympijský šampion Ryan Crouser, kterým se pokusí konkurovat český rekordman Tomáš Staněk. V dálce budou Luvo Manyonga, Juan Miguel Echevarría i český rekordman Radek Juška. Oštěpaři Nikola Ogrodníková a Jakub Vadlejch se utkají s Číňankou Lu Chuej-chuej a Němcem Johannesem Vetterem.

Z fotbalového utkání krajské I.B třídy Tatran Rakovník B - SK Lány (6:0)
Pralesní fotbalové léto s Deníkem. Vyhrajte tisícovku na ruku i sudy piva!

Ve výšce bude závodit Maria Lasickeneová, v tyči mistr světa Sam Kendricks i silní Poláci Piotr Lisek a Pawel Wojciechowski.

Hlavní program začne v 17:30, aby skončil do 20. hodiny. Majitelé vstupenek se mohou vrátit do Prahy speciálním vlakem, který bude zastavovat ještě v Olomouci a Pardubicích.